Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


Mianmare sudužo 104 žmones gabenęs karinis lėktuvas atnaujinta
BNS
Asociatyvi nuotrauka (Pixabay nuotr.).

Mianmaro karinio lėktuvo, dingusio iš radarų trečiadienį, nuolaužos rastos Andamanų jūroje. Juo skrido daugiau nei 100 kariškių ir jų šeimos narių.

„Radome lėktuvą ir kelių žuvusiųjų kūnus šį rytą apie 8 val. 25 min. vietos (4 val. 55 min. Lietuvos) laiku“, – naujienų agentūrai AFP sakė kariuomenės atstovas. Šalies kariuomenės vado štabas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad lėktuvo nuolaužas karinio jūrų laivyno paieškų komanda aptiko ketvirtadienį jūroje netoli pietinio Launglono miesto. Trečiadienį dingusio, iš pietinio Mjeiko miesto į Jangoną skridusio orlaivio ieškojo devyni laivai ir trys oro pajėgų lėktuvai. Pateikiami skirtingi duomenys apie nelaimę patyrusiu lėktuvu skridusių žmonių skaičių. Remiantis naujausia informacija, orlaiviu skrido 122 asmenys.
Daugiau kaip pusė keleivių buvo karių artimieji, tarp jų – 15 vaikų, taip pat 35 kariai ir 14 įgulos narių.
Daugiau kaip pusė keleivių buvo karių artimieji, tarp jų – 15 vaikų. Taip pat skrido 35 kariai ir 14 įgulos narių, sakoma kariuomenės vado biuro pranešime. Ryšys su orlaiviu, skridusiu iš pietinio Mjeiko miesto į Jangoną, nutrūko apie 13 val 35 min. vietos (10 val. 5 min. Lietuvos) laiku. Karinis lėktuvas dingo virš Andamanų jūros, skrisdamas daugiau nei 5,5 km aukštyje.
Mes manome, kad nelaimė įvyko dėl techninio gedimo. Oro sąlygos tame rajone buvo geros.
  Kinijoje pagamintas keturių variklių turbosraigtinis lėktuvas Y-8F-200 buvo pradėtas eksploatuoti praėjusių metų kovą ir nuo to laiko ore praleido 809 valandas. „Mes manome, kad nelaimė įvyko dėl techninio gedimo. Oro sąlygos tame rajone buvo geros“, – naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis oro uoste. Šaltiniai AFP pranešė, kad lėktuvo nuolaužos buvo aptiktos jūroje netoli Davėjaus miesto. Šis uostamiestis yra maždaug valanda skrydžio į pietryčius nuo Mianmaro sostinės Jangono. Remiantis kariuomenės vado atstovo pranešimu, ryšys su orlaiviu nutrūko trečiadienį apie 13 val. 35 min. vietos (10 val. 5 min. Lietuvos) laiku, praėjus maždaug pusvalandžiui po pakilimo. Kariuomenė nurodė, kad Kinijoje pagamintą keturių variklių turbosraigtinį lėktuvą Y-8F-200, sovietinio „Antonov An-12“ kopiją, pilotavo pulkininkas leitenantas Nyeinas Chanas. Pranešama, kad jis turėjo per 3 tūkst. valandų skrydžių praktikos. Lėktuvas buvo pradėtas eksploatuoti praėjusių metų kovą ir nuo to laiko ore praleido 809 valandas. Tai jau ne pirmas Mianmaro karinių oro pajėgų orlaivio incidentas pastaraisiais metais. Pernai vasarį netrukus po pakilimo prie sostinės Neipido užsiliepsnojus oro pajėgų lėktuvui žuvo visi keturi juo skridę įgulos nariai. Dar trys kariuomenės pareigūnai žuvo birželį centriniame Bago rajone, kai karinis sraigtasparnis Mi-2 rėžėsi į kalno šlaitą ir užsidegė.
Didžiausia pastarųjų metų nelaimė įvyko 2012 metais, kai tūpdamas avariniu būdu 3 km nuo Heho oro uosto užsiliepsnojo oro bendrovės „Air Bagan“ lėktuvas.
Nelaimės neaplenkė ir šalies komercinių oro linijų. Didžiausia pastarųjų metų nelaimė įvyko 2012 metais, kai tūpdamas avariniu būdu 3 km nuo Heho oro uosto užsiliepsnojo oro bendrovės „Air Bagan“ lėktuvas. Per incidentą žuvo vienas lėktuvo keleivis ir kelyje orlaivio parblokštas motociklininkas Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 08 10:33
Spausdinti