Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 8 d.


EUROPOS DIENA
Minint Europos dieną organizuojamas „Europos egzaminas“, rotušėje atidaroma paroda
BNS
Freepik

Minint Europos dieną, Europos Komisija antradienį kviečia laikyti keturioliktąjį kartą organizuojamą „Europos egzaminą“.

Jį bus galima laikyti interneto svetainėje europosegzaminas.lrt.lt nuo 8 valandos iki vidurnakčio.

„Šiemet žinių konkurse išskirtinis dėmesys skiriamas Europos Sąjungos (ES) solidarumui su Ukraina, Europos žaliojo kurso įgyvendinimui, skaitmeninei Europai, geopolitikai, ES bendrosios rinkos 30-ties metų sukakčiai ir euro zonos plėtrai. Taip pat netrūks klausimų apie kultūrų įvairovę, istoriją, geografiją, kalbas“, – pažymima Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pranešime.

„Europos egzaminą“ sudaro dešimt klausimų, jie pateikiami su atsakymų variantais

Dalyvauti egzamine gali visi norintieji.

Į dvi aktyviausiai „Europos egzamine” dalyvavusias bei vieną atsitiktine tvarka išrinktą mokyklas atvyks kompozitorė ir dainų atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle, o į kitą – keliautojas Aurimas Valujavičius.

„Europos stiprybė – jos talentai! Šiandien Europoje auga kritiškai mąstanti, kūrybiška ir žingeidi karta. 2023-uosius paskelbėme Europos įgūdžių metais, nes įgūdžiai ir žinios yra vertingiausia investicija. Kviečiu mokytojus, mokinius ir visus kitus smalsius piliečius pasitikrinti savo žinias apie Europą!“, – cituojamas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.

Atstovybė pažymi, jog praėjusiais metais egzaminą laikė per 44 tūkst. dalyvių.

Europos dienai skirti įvairūs renginiai vyks įvairiose Vilniaus erdvėse: Lukiškių aikštėje vidurdienį vyks iškilminga ES vėliavos pakėlimo ceremonija. Popiet nuo Katedros iki Rotušės aikštės žygiuos pučiamųjų orkestro eisena, šioje lauks interaktyvios ambasadų, ES tinklo Lietuvoje, valstybės institucijų ir kitų partnerių veiklos.

Minint Lietuvos narystės ES dvidešimtmetį Vilniaus rotušėje taip pat bus atidaroma paroda „Lietuvos kelias į ES: istorinis apsisprendimas“, jos atidaryme dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda, buvęs šalies vadovas Valdas Adamkus, Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, M. Vaščega.

Gegužės 9-ąją prieš daugiau nei 70 metų pasiūlyta sukurti bendriją, kuri suvienytų tuomet karo nualintą Europą.

2023 05 09 09:05
Spausdinti