Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


VAKCINACIJA
Ministerijai leidus, nuo penktadienio Vilniuje bus skiepijami 35+ gyventojai
BNS
Fotobankas
Vakcinacijos centras „Litexpo“ parodų rūmuose.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad sostinei matant, jog nepavyks panaudoti viso kiekio gautų „AstraZeneca“ vakcinų, nuo penktadienio bus kviečiami skiepytis 35-erių ir vyresniųjų amžiaus grupė.

R. Šimašius sako, kad tam pritarė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, ketvirtadienį merams pristatęs masinės vakcinacijos Lietuvoje planus.

„Tikrai galima konstatuoti, nors kviečiu visus registruotis, kad visos nebus išnaudotos, pagal dinamiką matome. Ministro bandžiau užklausti, ką daryti tokiu atveju – ar palikti vakcinas nepanaudotas, ar ankstinti revakcinacijos laiką, t.y. antros vakcinos laiką, ar leistis amžiaus kategorija žemyn“, – teigė jis.

„Nebuvo lengva atsakymą gauti, bet kadangi ir kiti merai tą patį klausimą  uždavinėjo, išgirdome, kad reikia žeminti amžiaus kategoriją, leistis žemyn. Tai mes nuo rytojaus ruošiamės tą ir padaryti, jei liks neišnaudotų vakcinų, t.y. šiandien dar kviečiame skiepytis tuos, kas virš 45 metų, jeigu liks vakcinų – nuo rytojaus kviesime virš 35 metų. Tai vis dar ne nuo 18, kaip kad didelėje dalyje savivaldybių“, – kalbėjo R. Šimašius.

Anot jo, Vilniaus savivaldybė šiuo metu turi virš 9 tūkst. laisvų „AstraZeneca“ vakcinų iš gautų 30 tūkst., kviečiami 45-erių ir vyresni gyventojai, taip pat bent 100 darbuotojų turinčios įmonės, bet jau dabar matyti, kad visų vakcinų iki savaitės pabaigos nepavyks panaudoti. 

Jis taip pat teigė, kad Vilniaus ligoninėse padėtis stabilizavosi, o „absoliuti dauguma“ sunkios būklės pacientų yra nepasiskiepiję, o ligoninėse COVID-19 pacientai jaunėja, nes jaunesni gyventojai dar nėra paskiepyti.

„Iš esmės visose savivaldybėse, kadangi nelabai nori žmonės „AstraZenecos“, o kai kur – ir kitų (...), de facto beveik visur žmonės, vyresni, nei 18 metų, yra kviečiami skiepytis „AstraZeneca“. Kai kur tai yra tyliai, kai kur – garsiai. Mes Vilniuje viską darome garsiai, galbūt dėl to ir linksniuojami esame“, – aiškino jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 06 12:12
Spausdinti