Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


NETEKTIS
Mirė buvusi Lietuvos pirmoji ponia Alma Adamkienė
BNS

Mirė buvusi Lietuvos pirmoji ponia Alma Adamkienė, sekmadienį pranešė Prezidentūra.

„Su dideliu liūdesiu pranešame, kad po sunkios ligos, eidama 97-uosius metus, mirė buvusi Lietuvos pirmoji ponia Alma Adamkienė“, – skelbiama pranešime.

Alma Adamkienė gimė 1927 metų vasario 10 dieną Šiauliuose.

Kaip skelbiama pranešime, ji augo Lietuvos kariuomenės kūrėjo-savanorio Stasio Nutauto ir Onos Soblytės-Nutautienės šeimoje. Almos Adamkienės tėvas Stasys Nutautas, savanoriu įstojęs į besikuriančią Lietuvos kariuomenę, dalyvavęs kovose su bolševikais, buvęs sužeistas, už parodytą narsą gavęs viršilos laipsnį, vėliau vadovavo Vakarų Lietuvoje veikusiems prekybos namams.

1944 metais, artinantis antrajai sovietų okupacijai, Alma Nutautaitė su tėvais ir seserimi Danute traukėsi į Švediją, tačiau nacių okupantų visa šeima buvo sulaikyta, motina su dukterimis pateko į Rygos kalėjimą, vėliau – į darbo stovyklą Vokietijoje.

Anot Prezidentūros, pasibaigus karui Alma Nutautaitė įstojo į Vokietijoje, Eichštete įsteigtą lietuvišką gimnaziją, kur susipažino su savo būsimu vyru Valdu Adamkumi. Alma ir Valdas Adamkai susituokė 1951 metais JAV, Čikagoje.

Nuo 1962 metų Alma Adamkienė net 25 metus vadovavo Tabor Farmos vasarvietei, kuri tapo svarbiu lietuvybės centru JAV. Čia daug metų vyko lietuvių išeivių organizacijos „Santara-Šviesa“ suvažiavimai, rašoma pranešime.

Ir 1997 metais, ir 2004 metais, vyrui apsisprendus kandidatuoti prezidento rinkimuose, Alma Adamkienė aktyviai jungėsi į jo komandą, o po pergalės rinkimuose ištikimai padėjo jam eiti valstybės vadovo pareigas.

„Savo žmogiškumu ir nuoširdumu pirmoji ponia A. Adamkienė pelnė visos tautos simpatiją ir meilę“, – skelbia Prezidentūra.

Anot pranešimo, 15 metų pirmoji Lietuvos ponia Alma Adamkienė vadovavo Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondui, suteikusiam milijoninės vertės paramos daugybei Lietuvos kaimo mokyklų, vaikų ligoninėms ir vaikų globos namams.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda skaudžios netekties valandą reiškia nuoširdžią užuojautą prezidentui Valdui Adamkui ir ponią Almą mylėjusiems žmonėms.

2023 05 21 10:21
Spausdinti