Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


RUSIJA
Mirė SSRS gynybos ministras D. Jazovas, nuteistas Sausio 13-osios byloje
BNS
D. Jazovas.

Maskvoje mirė Sausio 13-osios byloje nuteistas buvęs Sovietų Sąjungos gynybos ministras Dmitrijus Jazovas, pranešė Rusijos gynybos ministerija. Jam buvo 95 metai.

D. Jazovas ėjo SSRS gynybos ministro pareigas nuo 1987 metų gegužės iki 1991 metų rugpjūčio.

Anksčiau šį mėnesį Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu įteikė D. Jazovui III laipsnio ordiną „Už nuopelnus Tėvynei“ ir medalį už dalyvavimą Antrajame pasauliniame kare.

Pernai Vilniaus apygardos teismas buvusį sovietų gynybos ministrą D. Jazovą ir dar daugiau kaip 60 buvusių sovietų pareigūnų, karininkų pripažino kaltais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų už dalyvavimą sovietų agresijoje Vilniuje 1991 metų sausio 13-ąją.

Teismas D. Jazovui už akių buvo skyręs 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Ilgai trukęs teismas

Pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo valstybės vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad Lietuva tinkamai D. Jazovo atsakomybę už sovietų agresiją 1991 metais, nors procesas ir užtruko labai ilgai. 

„Galų gale beveik tinkamai, jis yra ir kaltinamasis, ir teisiamas, ir buvo nuteistas. Tai užtruko nepaprastai ilgai. Vis dėlto galų gale tai buvo padaryta,“ – BNS antradienį sakė V. Landsbergis.

Sausio 13-ąją tėvo netekęs Robertas Povilaitis sako, kad D. Jazovo vaidmuo žudynėse buvo tinkamai įvertintas, tačiau išsakė apgailestavimą, kad iki šiol tinkamai neištirta tuometinio sovietų vadovo Michailo Gorbačiovo atsakomybė.

„D. Jazovas buvo vienas aukščiausio rango Sovietų Sąjungos vadovų, kurio vaidmuo Sausio 13-os žudynėse buvo tinkamai įvertintas, tačiau apgailestauju, kad vyriausiojo karinių pajėgų vado ir tuometinio Sovietų Sąjungos prezidento M. Gorbačiovo vaidmuo liko neįvertintas ir tinkamai neištirtas“, – BNS sakė R. Povilaitis. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 25 08:49
Spausdinti