Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


Miškų urėdijų centrą planuojama įkurdinti Panevėžio rajone
BNS
(BNS nuotr.).

Valstybines miškų urėdijas suvienysianti įmonė Valstybinių miškų urėdija galėtų įsikurti Panevėžio rajone, siūlo Aplinkos ministerija, argumentuodama puikiu šio rajono susisiekimu su Vilniumi ir Kaunu.

Ministerija artimiausiu metu ketina kreiptis į Panevėžio rajono savivaldybę, prašydama panaudos būdu suteikti patalpas. „Tikimės, kad rugpjūčio pabaigoje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritars patalpų skyrimui. Darbuotojai į centrinę būstinę turėtų keltis palaipsniui iki 2019 metų. Čia dirbs apie 150 žmonių. Tai ženkli paskata regionui, kuriame nuolatos mažėjo gyventojų“, – pranešime spaudai sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.
„Čia dirbs apie 150 žmonių. Tai ženkli paskata regionui, kuriame nuolatos mažėjo gyventojų“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.
Valstybinių miškų urėdija veiks teritoriniu pagrindu, įmonė turės ne mažiau kaip 25 regioninius padalinius su girininkijomis. Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos viduryje pasirašė Seimo kiek anksčiau priimtas Miškų įstatymo pataisas, numatančias daug ginčų visuomenėje sukėlusią urėdijų pertvarką. Valdantiesiems „valstiečiams“ pažadėjus opozicijoje esantiems konservatoriams grąžinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui, Seimas liepos pradžioje priėmė urėdijų reformą numatančias Miškų įstatymo pataisas. Seimas nutarė panaikinti Generalinę miškų urėdiją, o miškus valdyti leido vienai ar daugiau įmonių, jų skaičių nustatant Vyriausybei. Pastaroji siūlo įsteigti vieną įmonę vietoje 42 urėdijų. Tikimasi, kad po reformos finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė –  kasmet būtų sutaupoma 10 mln. eurų įmonės ir iki 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Panevėžio rajono vadovas giria sprendimą  Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis džiaugiasi Aplinkos ministerijos siūlymu, vadina jį racionaliu regioninės politikos sprendimu, suteiksiančiu paspirtį regionui. „Tai yra realus pažado įgyvendinimas, kada administracija, tam tikros institucijos keliasi į regionus“, - BNS sakė P.Žagunis. Anot jo, kurioje konkrečioje rajono vietoje galėtų įsikurti urėdijų centras, rugpjūtį turės apsispręsti rajono taryba – dėl to bus konsultuojamasi su Aplinkos ministerija. Meras sako, kad šiuo metu yra bent du nenaudojami dvarų, šeši mokyklų pastatai, kuriuos būtų galima pritaikyti urėdijų centro administracijai. „Turime labai gražią Pamiškės dvaro teritoriją, turime labai gražų Naudvario dvaro sklypą. Pamiškės – apie du ar tris hektarus yra žemės, už Skaisgirių, važiuojant nuo Panevėžio, su alėjomis – gamtoje, puikiausia vieta. Naudvaris – galima ir šią teritoriją pritaikyti, yra išlikę pastatai, yra ir mokyklos kelios. Visi pastatai yra savivaldybės, jie laisvi“, – sakė Panevėžio rajono meras. P.Žagunis yra sustabdęs narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) po to, kai vasarį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė jam įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba „Panevėžio melioracijos“ naudai ir kyšininkavimo viešuosiuose pirkimuose. Taip pat suspenduotos jo kaip partijos vicepirmininko pareigos. Meras nesieja LVŽS valdomos Aplinkos ministerijos sprendimo su savo partiškumu. „Šiaip esu sustabdęs narystę partijoje. O ką aš žinau, ar tai sutapimas, kad aš Panevėžio rajone, ar tai, kad Panevėžio rajonas yra respublikos centras“, – dėstė jis. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 07 25 13:25
Spausdinti