Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


ŠVIETIMAS
Mokytojai streikuos rugsėjo mėnesį
ELTA
Alfa.lt
Mokytojai streikuos rugsėjo mėnesį.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) nariai antradienį numatė mokytojų streiko datas. Įspėjamąjį streiką, trunkantį 2 valandas, pedagogai surengs rugsėjo 15 dieną, o tikrąjį – nuo rugsėjo 29-osios.

„Rugsėjo 15 dieną – įspėjamasis streikas, rugsėjo 29-ąją – tikrasis“, – Eltai pranešė mokytojų streiką organizuojančios profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

„Įspėjamasis tai yra dviejų valandų streikas, o tikrasis – kai paskelbi ir streikuoji tol, kol susitari ar pasieki reikalavimų įgyvendinimą“, – paaiškino A. Navickas, pridurdamas, kad mokytojai streikuos darbo valandomis.

Pasak profsąjungos pirmininko, kol kas nėra aišku, kiek mokytojų planuoja streikuoti.

„Šito mes dar nežinome, dabar kviesime visus mokytojus jungtis ir tada matysime, kiek ir kas jungiasi, tada ir žinosime“, – sakė A. Navickas.

Pirmadienį švietimo darbuotojų profsąjunga priėmė sprendimą skelbti streiką. Antradienį profesinės sąjungos nariai diskutavo ir nutarė konkrečią streiko datą.

„Išklausėme ministrą ir nesulaukėme konkrečių pasiūlymų ar sprendimų. Todėl priėmėme sprendimą skelbti streiką“, – pirmadienį Eltai teigė LŠDPS pirmininkas A. Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pirmadienį teigė gerbiantis pedagogų apsisprendimą streikuoti ir yra pasiruošęs toliau diskutuoti dėl mokytojų darbo sąlygų gerinimo.

LŠDPS siekia, kad nuo šių metų rugsėjo mokytojų atlyginimai būtų padidinti 20 proc., o nuo 2024 m. sausio 1 d. – padidinti dar 30 proc.

ŠMSM skaičiavimais, šiam reikalavimui 2023 m. papildomai reikėtų 138 mln. eurų, o 2024 m. papildomam didinimui reikėtų dar 721 mln. eurų. Iš viso 2023 m. – 138 mln. eurų, o 2024 m. – 1,135 mlrd. eurų.

Taip pat profsąjunga prašo sumažinti didžiausius leistinus klasių dydžius: pradiniame ugdyme – iki 20 mokinių (dabar – 24), viduriniame ir pagrindiniame ugdyme – iki 20 mokinių (dabar – 30), ikimokykliniame ugdyme iki 3 m. – iki 10 mokinių (dabar iki 2 m. – 10; nuo 2 iki 3 m. – 15), ikimokykliniame ugdyme nuo 3 m. iki priešmokyklinio ugdymo – 15 mokinių (dabar – 20).

ŠMSM vertinimu, esant ribotiems valstybės ištekliams, nebūtų galimybių vienu metu ir mažinti klases, ir didinti darbo užmokestį ar investuoti į kitas priemones.

2023 08 22 14:58
Spausdinti