Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 13 d.


IŠPUOLIS
Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas: L. Volkovo užpuolimas – politinio terorizmo atvejis
ELTA
Dainius Labutis/ELTA
Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

„Mirusio Rusijos opozicijos atstovo Aleksejaus Navalno bendražygio Leonido Volkovo užpuolimas Vilniuje yra profesionali, gerai suplanuota operacija“, – tvirtina Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Jo teigimu, L. Volkovo užpuolimas sostinėje – pirmas toks „politinio terorizmo“ atvejis šalyje.

„Toks incidentas pas mus, sakyčiau, politinės agresijos, politinio terorizmo atvejis (...) mūsų žemėje nutiko pirmą kartą“, – LRT radijui komentavo V. Vitkauskas.

Anot jo, NKVC vertinimu, L. Volkovo užpuolimas yra gerai suplanuota operacija.

„Kuo ilgiau tyrimas vyksta, tuo reiškia, kad pati operacija yra profesionali, gerai suplanuota ir tas, kas ją įvykdė, buvo arba pats gerai pasiruošęs, arba sulaukė gerų instrukcijų“, – tvirtino V. Vitkauskas.

NKVC vadovas tvirtino, kad po L. Volkovo užpuolimo valdžios institucijos ėmėsi papildomų „mechanizmų“, siekdamos sustiprinti Lietuvos esančių Rusijos ir Baltarusijos opozicionierių apsaugą.

„Kadangi įvyko toks konkretus incidentas, tai, be abejo, mes sustiprinome savo budrumo lygį, nauji algoritmai įsijungė“, – dėstė pašnekovas.

ELTA primena, kad antradienio vakarą Vilniaus pakraštyje kol kas nenustatytas asmuo užpuolė ir sužalojo kalėjime mirusio A. Navalno bendražygį 43 metų L. Volkovą.

Rusijos opozicionierius buvo užpultas apie 22 val. Antakalnio seniūnijoje, Žuvėdrų gatvėje, kai atvyko į namo kiemą automobiliu atvykusį Rusijos pilietį.

Į pranešimą apie Vilniuje užpultą ir sužalotą Rusijos pilietį reagavo gausios policijos pajėgos, buvo iškviesti „Aro“ ir specialiosios paskirties pareigūnai. Sulaikyti įtariamųjų kol kas nepavyko, keliamos versijos, bus tiriamas nusikaltimas, pasak jo, viena iš versijų – užpuolimas gali būti susijęs su politine nukentėjusiojo veikla.

Valstybės saygymno departamentas teigia, kad L. Volkovo užpuolimas, tikėtina, yra Rusijos organizuota ir įgyvendinta operacija.

Po suteiktos medicinos pagalbos ligoninėje nukentėjusysis gydomas ambulatoriškai.

Rusijos opozicijos atstovas sako, kad specialiu plaktuku namo kieme žmogus jam smogė apie 15 kartų į koją ir sulaužė ranką. Įvykį jis pavadino „tipišku banditišku sveikinimu nuo Putino iš banditų Peterburgo“.

Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

L. Volkovas iš Rusijos pasitraukė kilus arešto grėsmei. Šiuo metu L. Volkovas gyvena Lietuvoje.

2024 03 14 10:11
Spausdinti