Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 25 d.


NATO SUSITIKIMAS
NATO vadovų susitikimas Vilniuje atsieis 30 mln. eurų
BNS
Žygimantas Gedvila/BNS
Pagrindiniai kaštai – „Litexpo“ nuoma ir pritaikymas.

NATO vadovų susitikimas Vilniuje kitąmet atsieis apie 30 mln. eurų, beveik 12 mln. eurų iš jų – „Litexpo“ parodų rūmų pritaikymui.

„Pagrindiniai kaštai susiję su „Litexpo“ nuoma ir pritaikymu, tai yra beveik 12 mln. eurų“, – trečiadienį per Vyriausybės pasitarimą informavo preliminarų renginio biudžetą pristačiusi Užsienio reikalų ministerijos kanclerė Inga Černiuk.

Pasak URM kanclerės, „Litexpo“ rūmai yra vienintelė tokį renginį galinti surengti vieta sostinėje, jie bus išnuomoti dviem mėnesiams, kad būtų sumontuota reikiama įranga.

„Turime savivaldybės patvirtinimą ir NATO atstovų patvirtinimą, kad vienintelė vieta, galinti priimti tokį kiekį žmonių ir užtikrinti saugumą pagal NATO standartus yra „Litexpo“. Mes ne tik mokam dviejų mėnesių nuomą, nors faktiškai renginys vyks tik kelias dienas, bet būtina jam pasirengti, atvežti ir sumontuoti įrangą, didieji kaštai ateina iš ten“, – sakė I. Černiuk.

Anot jos, tam, kad patalpos atitiktų saugumo reikalavimus dėl garso izoliacijos, reikės viename iš „Litexpo“ pastatų įrengti „namą name“.

Renginio saugumui užtikrinti bus skirta apie 10 mln. eurų, jie teks visoms Vidaus reikalų ministerijos institucijoms, Policijos departamentui automobiliams įsigyti.

„Likę pogrupiai kuklesni, logistikos pogrupis, autobusų, limuzinų ir kitokio transporto nuoma yra apie 5 mln. eurų, svetingumas – maistas ir apgyvendinimas – apie 790 tūkst. eurų, komunikacijai numatoma išleisti apie 1,6 mln. eurų“, – sakė kanclerė.

URM atstovė pabrėžė, jog tai tik preliminari sąmata, suma dar koreguosis gavus galutinius skaičiavimus dėl „Litexpo“ įrengimo, ir tvirtinimui Vyriausybei biudžetas bus pateiktas rudenį.

Planuojama, kad NATO šalių vadovų susitikimas Vilniuje įvyks 2023 metų birželio mėnesį.

2022 07 20 14:55
Spausdinti