Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.


ŠVIETIMAS
Nauja tvarka mokyklose: pamokos skirtingu laiku, maistas klasėse, dezinfekcija
BNS
Fotobankas
Rugsėjo pirmoji.

Nuo rugsėjo 1-osios moksleiviai grįš į klases, bet mokyklos turės užtikrinti kuo mažiau jų kontaktų tarpusavyje, keisti pamokų tvarkaraščius, užtikrinti patalpų vėdinimą ir dezinfekavimą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė įstaigoms rekomendacijas, kaip organizuoti ugdymą mokyklose.

„Pagrindinis principas organizuojant ugdymą – valdyti mokinių srautus, kad būtų mažinamas skirtingose klasėse besimokančių mokinių kontaktas“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič.

Tiek darželiuose, tiek mokyklose vaikus atlydintys asmenys, tai pat tėvai, dalyvaujantys mokyklose renginiuose, kai neišlaikomas dviejų metrų atstumas, turės dėvėti kaukes. Išimtys taikomos tik to padaryti negalintiems neįgaliesiems, o jei nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonių negali dėvėti mokytojas, jam gali būti parenkamos kitos.

Mokykloms šiemet nurodyta paskirti vieną konkrečią klasę moksleiviams, kur vyks visos pamokos, išskyrus technologijų, gamtos mokslų dalykus. Gretimose klasėse taip pat turėtų mokytis bendraamžiai, vengiant skirtingo amžiaus moksleivių kontaktų.

To siekiant, rekomenduojama pamokas skirtingų klasių mokiniams pradėti skirtingu laiku, mokyklos taip pat turi parengti mokinių judėjimo krypčių žemėlapį mokyklos patalpose. Jeigu mokykloje yra galimybė, būtina numatyti kelis įėjimus, kelis skirtingus išėjimus ir kelią, kuriuo arčiausiai pasiekiama mokymosi vieta.

Rekomenduojama organizuoti po dvi to paties dalyko pamokas iš eilės, o pietų pertraukai skirti ilgesnį laiką. Jei yra tinkamos sąlygos, patariama kai kurių dalykų pamokas vesti lauke. Mokiniams bus būtinai teikiama švietimo ir mokymosi pagalba, konsultacijos galės būti organizuojamos ir nuotoliniu būdu.

Po kiekvienos pamokos būtina vėdinti specializuotus kabinetus ir sporto sales, taip pat dezinfekuoti bendrai moksleivių naudojamą mokymosi inventorių ar priemones. 

Naujovių laukia ir maitinimo tvarka – nuo rugsėjo bus leidžiama valgyti klasėse, maistą patiekus vienkartiniuose induose, arba mokyklos valgykloje, jeigu bus skirtos atskiros erdvės skirtingų klasių mokiniams.

Valgykloje kartu pietauti turėtų tik tos pačios klasės mokiniai ir šalia esančių klasių mokiniai, kurie naudojasi bendra koridoriaus erdve. Mokyklos valgykloje turi būti užtikrintos tinkamos sąlygos darbuotojų ir mokinių rankų higienai: praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių patiekiama skysto muilo, vienkartinių priemonių rankoms nusišluostyti.

Atvykstantys mokykliniais autobusais moksleiviai turės sėdėti saugiu atstumu vienas nuo kito ir nuo vairuotojo, visiems privaloma dėvėti kaukes, išskyrus atvejus, kai to daryti negalima dėl sveikatos būklės.

Autobuso rankenos, kėdžių atlošai ir kiti dažniausiai liečiami paviršiai turi būti dezinfekuojami kas kartą prieš įlaipinant kitą vežamų mokinių grupę.

Vaikų neformalusis švietimas taip pat turės vykti laikantis grupių izoliacijos principo.

Gavus informacijos apie koronaviruso atvejį mokykloje, apie tai direktorius turės informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, o darbas mokykloje tęsiamas nuotoliniu būdu. Ne mažiau nei pusė laiko turės būti skirta tiesioginėms nuotolinėms pamokoms, likęs laikas turi būti skirtas savarankiškam darbui, paliekant galimybę bendrauti elektroniniu paštu.

Vadinamųjų sinchroninių pamokų, kai visi dirba kartu per nuotolį, trukmė negali viršyti dviejų valandų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 18 14:11
Spausdinti