Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 1 d.


TABAKO PRODUKTAI
Nepaisant draudimo, e. cigaretėmis su skoniais toliau prekiaujama
BNS
Žygimantas Gedvila/BNS
Vienkartinė elektroninė cigaretė.

Nuo šių metų liepos Lietuvoje uždraudus prekiauti elektroninėmis cigaretėmis su įvairiais skoniais ir kvapais, jomis ir toliau prekiaujama. Vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) vadovė sako nesitikėjusi, kad verslas ras būdų, kaip draudimus apeiti.

Iki šiol nustatyti 22 pažeidimai, baudos paskirtos 12-kai platintojų, tačiau už tokius pažeidimus licencijos atimti šiuo metu negalima.

„Mes nesitikėjome, kad verslas gali būti tiek nesąžiningas ir tiek ieškoti ir atrasti būdų apeiti įstatymo nuostatas“, – trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitete teigė tarnybos direktorė Goda Aleksaitė.

„Mes galėjome nubausti tik tais atvejais, kai buvo akivaizdūs pažeidimai dėl elektroninių cigarečių su skoniais ir kvapais. Dabar ties skoniai ir kvapai yra nuslepiami ir mums tenka įrodinėjimo pareiga, kad būtent „Bora bora“ yra citrinų ar bananų skonio“, – kalbėjo tarnybos vadovė.

Ji taip pat pabrėžė, kad kol kas jokia institucija Lietuvoje negali pateikti įrodymų, kad elektroninėse cigaretėse yra ne tabako, o kitų draudžiamų skonių ir kvapų.

G. Aleksaitės teigimu, todėl tarnyba kreipėsi į Danijos institutą, kuris šią savaitę pateikė įrodymus, kad 16 elektroninių cigarečių bandiniuose paslėpti skoniai ir kvapai: „Todėl šiandien mes jau galėsime įspėję platintojus bausti už paslėptą skonį ir kvapą“.

Komiteto narius G. Aleksaitė informavo, kad nuo liepos, kai įsigaliojo draudimas prekiauti elektroninėmis cigaretėmis su įvairiais skoniais ir kvapais, buvo atlikti 25 patikrinimai, o 22 atvejais nustatyti pažeidimai.

12 bylų jau išnagrinėta ir platintojai arba pardavėjai nubausti: „Iš tų 12 net trys pakartotinai“. Baudos siekia nuo 750 eurų iki 1,5 tūkst. eurų.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja, atliekanti įstaigos vadovo funkcijas Gražina Belian pranešė, kad už tokius pažeidimus licencijos atėmimas kol kas nenumatytas.

Pataisas dėl elektroninių cigarečių ir jų pildyklių skysčius su kvapais uždraudimo 2019-jų rugsėjį inicijavo konservatoriai.

2022 11 09 10:51
Spausdinti