Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.


COVID-19
Nuo kitos savaitės koronaviruso duomenis siūloma skelbti tik Statistikos departamentui
BNS
Fotobankas
Statistikos departamentas.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo, jog nuo kito trečiadienio kasdieninius su koronavirusu susijusius duomenis skelbtų tik Statistikos departamentas.

Ministerija pranešė, kad šį pasiūlymą kartu su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) pirmadienį teiks kadenciją baigiančio premjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamam COVID-19 valdymo komitetui.

Pasak ministerijos, tai, kad už duomenų teikimą būtų atsakingas šis vienas šaltinis, nuspręsta įvertinus „augančius darbo krūvius, trūkstamus žmogiškuosius išteklius ir tai, kad baigiamos testuoti duomenis apdorojančios informacinės sistemos“.

„Tai reiškia, kad SAM ir NVSC nebeskelbtų duomenų nuo lapkričio 25 dienos, o juos tokiais pat pjūviais kaip iki šiol skelbtų Statistikos departamentas vieną kartą per dieną, vienu įprastu laiku, t.y. apibendrintus ir galutinius. Šie duomenys nebebūtų skelbiami SAM ir NVSC interneto svetainėse, juos būtų galima rasti Statistikos departamento ir specialioje koronastop.lt interneto svetainėse“, – tvirtina ministerija.

Be kita ko, Statistikos departamentui siūloma skelbti ir papildomus duomenis apie lovų užimtumą šalies gydymo įstaigose ir visų konkrečių šalies laboratorijų apkrovas. Šiuos duomenis departamento specialistai turėtų surinkti iš Valstybinės ligonių kasos (VLK), gydymo įstaigų ir šalies laboratorijų, kaip iki šiol tai daro SAM ir NVSC atstovai.

Ministerija taip pat pabrėžia, kad užtikrinti duomenų skelbimą būtent tokiais pjūviais, kokie yra šiuo metu, yra svarbu dėl susiformavusios tradicijos ir žiniasklaidos, visuomenės poreikių. 

„Taip pat atkreipiame dėmesį, kad jei žiniasklaidai kiltų klausimų dėl skaičių ir kasdienių duomenų tikslumo,  komentarus turėtų teikti Statistikos departamentas. SAM ir NVSC komentuotų apie prognozes, tendencijas, priemones, kurių imamasi suvaldyti koronaviruso plitimui, kitų šalių patirtį ir kitais pandemijos valdymo klausimais“, – sakoma pranešime.

Statistikos departamentui prieš savaitę pradėjus skelbti savo duomenis, paremtus NVSC, e.sveikatos ir departamento duomenimis, atsirado neatitikimų su NVSC skelbiama statistika apie laboratorijose ištirtus mėginius.

Ministerija tuomet pabrėžė, kad būtent jos skelbiami duomenys yra pilnesni ir tikslesni bei ragino palaukti būtent šių, keliomis valandomis vėliau skelbiamų skaičių.

Nustatyti vieną duomenų apie COVID-19 šaltinį ragino prezidento Gitano Nausėdos suburta Sveikatos ekspertų taryba, kartu pabrėždama, jog būtina skelbti kuo daugiau duomenų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 17 14:41
Spausdinti