Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


KORONAVIRUSAS
Nuo pirmadienio izoliacija privaloma atvykstantiems iš dvylikos valstybių
BNS
Unsplash
Marselis.

Iš Prancūzijos į Lietuvą atvykstantiems žmonėms nuo pirmadienio bus privaloma dviejų savaičių izoliacija, penktadienį pranešė vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė. Iš viso „juodajame sąraše“, iš kur atvykėliams privaloma izoliuotis, nuo pirmadienio bus dvylika valstybių.

 Iš dešimties jų atvykti bus galima tik ten esantiems lietuviams, iš dviejų – Prancūzijos ir Austrijos – dar leidžiama atkeliauti ir užsieniečiams.

Lietuvos oro uostų duomenimis, reguliariai iš Lietuvos į Prancūziją ir atgal skraidina oro bendrovės „Air Baltic“, „Wizz Air“ ir „Ryanair“.

„Air Baltic“ antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais skraidina į Paryžių ir atgal, „Wizz Air“ trečiadieniais ir sekmadieniais skraidina į Nicą, „Ryanair“ – antradieniais ir sekmadieniais į Paryžių, nurodoma oficialiose bendrovių internetinėse svetainėse.

Atvykti užsieniečiams nebus leidžiama iš Ispanijos, Švedijos, Belgijos, Portugalijos, Rumunijos, Čekijos, Bulgarijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Maltos.

Pasak jos, dėl Maltos sprendimas dar gali pasikeisti, nes analizuojama sergančių išgelbėtų migrantų įtaka šalies rodikliams. 

Sąraše atsiduria šalys, kuriose sergamumo rodiklis yra 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias dvi savaites.

L. Ašoklienės teigimu, Lenkijoje sergamumo rodiklis siekia 15,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų, todėl tikėtina, kad kitą penktadienį į paveiktų šalių sąrašą bus įtraukta ir ji.

„Perspektyvoje girdime, kad pas juos sergančiųjų registruojama vis daugiau, reikia stebėti situaciją, bet rodiklis labai jau arti ribos“, – kalbėjo ji.

Epidemiologės teigimu, jei atvejų skaičius Lenkijoje augs sparčiai, ji į paveiktų šalių sąrašą gali būti įtraukta ir anksčiau.

„Jei labai ženkliai keistųsi, tai galbūt būtų svarstoma“, – aiškino L. Ašoklienė.

Anot jos, Latvijoje ir Estijoje sergamumo rodiklis yra vienodas – 2,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Lietuvoje jis siekia 5,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 31 15:35
Spausdinti