Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


PREZIDENTINĖ KOVA
„Nykiausi prezidento rinkimai“: trūksta ir pinigų, ir fantazijos Interviu
Agnė Baltrūnaitė
Marius Morkevičius/ELTA
A. Katauskas.

Prezidento rinkimų kampanijai pasiekus finišo tiesę dauguma politikos ir komunikacijos ekspertų yra vieningi – tai vieni blankiausių rinkimų per tris dešimtmečius. Interviu IQ komunikacijos specialistas Arijus Katauskas patikino, kad nyki rinkimų kampanija yra ne tik rinkimų nuspėjamumo, bet ir kitų problemų pasekmė.

– 2019-aisiais stebėjome prezidento Gitano Nausėdos ir dabartinės premjerės Ingridos Šimonytės aktyvias rinkimų kampanijas. Dabar prie prezidento rinkimų starto linijos yra išsirikiavę aštuoni kandidatai, tačiau ryškesnių kampanijų nematyti. Kuo skiriasi šių ir 2019-ųjų prezidento rinkimų politinės kampanijos?

– Jeigu lygintume rinkimus, 2019-ųjų ir šių metų yra gana skirtingi. Prieš penkerius metus buvo aišku, kad bet kokiomis aplinkybėmis turėsime naują prezidentą. Tačiau iki pat antrojo turo nebuvo aišku, kas bus išrinktas: G. Nausėda, I. Šimonytė ar tuometis premjeras Saulius Skvernelis.

Šiemet vyksta kaip ir tokia G. Nausėdos perrinkimo kampanija. Tad daugiausia diskusijų kyla net ne dėl pirmojo rinkimų turo, o dėl to, kas susikaus antrajame rinkimų etape. Todėl ir šių metų rinkimų kampanija yra gerokai ramesnė, palyginti su 2019-aisiais.

2024 04 29 11:00
Spausdinti