Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 15 d.


KOMIKAS NEGALI NEJUOKAUTI
O. Šurajevas kaltinamas dėl šmeižto ir neteisėtu informacijos rinkimu: reikalaujama 60 tūkst. eurų neturtinės žalos
ELTA
Marius Morkevičius/ELTA
Olegas Šurajevas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį atvertė baudžiamąją bylą, kurioje komikas Olegas Šurajevas yra kaltinamas šmeižtu, žmogaus veiksmų laisvės varžymu ir neteisėtu informacijos apie privatų gyvenimą rinkimu bei jos atskleidimu. Teisme paskelbta, kad iš O. Šurajevo nukentėjusysis Vadimas Butrimas siekia prisiteisti 60 tūkst. eurų neturitinės žalos.

Teismo posėdžio pradžioje teisėja Justyna Žukovska-Pečiulienė paskelbė, kad O. Šurajevas yra kaltinamas keturiomis nusikalstamomis veikomis – jam pateikti kaltinimai šmeižtu, žmogaus veiksmų laisvės varžymu ir neteisėtu informacijos apie privatų gyvenimą rinkimu bei jos atskleidimu.

Pats O. Šurajevas teismo posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu. Kaltinamasis nurodė esantis anksčiau neteistas, tačiau pripažino, kad buvo ne kartą trauktas administracinėn atsakomybėn ir dar ne visas jam paskirtas baudas sumokėjęs.

Atvertus baudžiamąją bylą, nukentėjusiojo V. Butrimo advokatė Marina Gušauskienė pateikė teismui kelis prašymus. Vienas jų – užtikrinti, kad visos bylos pusės teismo posėdyje dalyvautų fiziškai. Anot advokatės, nukentėjusysis nesutinka, jog kaltinamasis O. Šurajevas teismo posėdyje dalyvautų nuotoliniu būdu.

„Nesutinka nukentėjusysis, kad tokiu būdu vyktų posėdžiai“, – dėstė M. Gušauskienė.

V. Butrimo atstovė taip pat pateikė teismui prašymą pridėti prie bylos civilinį ieškinį, kuriuo nukentėjusysis siekia iš O. Šurajevo prisiteisti 60 tūkst. eurų neturtinės žalos bei skaičiuoti palūkanas laikotarpyje nuosprendžio įsiteisėjimo iki pilno sprendimo įvykdymo. M. Gušauskienė akcentavo, jog tokio dydžio ieškinys teikiamas dėl to, kad O. Šurajevas esą šmeižė nukentėjusįjį, jį siejo su „teroristine valstybe“, užgauliojo.

„Tai yra psichologine prievarta, jis skleidė informaciją, kuri neatitinka tikrovės, skelbė, kad nukentėjusysis yra nusikaltėlis, šmeižė jį, vadina „vata“, silpno proto žmogumi, vadino ir kitaip, bet nevardinsiu, nes tai buvo necenzūriniai žodžiai“, – dėstė V. Butrimo advokatė.

Ji pridūrė, kad V. Butrimas esą dėl O. Šurajevo apie jį paskleistos informacijos buvo fiziškai užpultas.

Portalas „Delfi“ skelbė, kad ši baudžiamoji byla galimai susijusi su 2022 m. istorija, kai O. Šurajevui viename kieme ant stovinčių automobilių su Rusijos simbolika užklijavus Ukrainą palaikančius lipdukus, tokį lipduką radęs V. Butrimas atėjo į komiko namus ir jam trenkė. Teismas už užpuolimą V. Butrimui skyrė 9 mėnesių laisvės apribojimą, įpareigojant jį išdirbti 60 valandų viešųjų darbų.

O. Šurajevas ieškinio dydį vadina „kosmosu“ ir prašo uždarų posėdžių

O. Šurajevas tvirtino nesutinkantis su nukentėjusiojo D. Butrimo prašymu, kad visi bylos dalyviai teismo posėdžiuose dalyvautų fiziškai. Kaltinamasis pažymėjo, kad artimiausiu metu yra suplanavęs kelionę į Ukrainą, taip pat jis neatmetė, jog artimiausiu metu jam gali tekti keliauti į kitas užsienio šalis.

„Visiškai nematau pagrindo man dalyvauti gyvai posėdžiuose“, – pabrėžė O. Šurajevas.

Jis, reaguodamas į nukentėjusiojo D. Butrimo gynėjos paskelbtą prašymą teismui dėl 60 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo, pažymėjo esantis nustebęs dėl tokios sumos.

„Civilinis ieškinys tai sumai yra kosmosas. Paprašė 60 tūkstančių, bet gali paprašyti ir milijono eurų. (...) Gal jis nori, kad aš jam rubliais sumokėčiau. Visko gali būti“, – komentavo O. Šurajevas.

Kaltinamojo gynėjas, advokato padėjėjas Tomas Juonys teismui pateikė prašymą baudžiamąją bylą nagrinėti už uždarų durų. O. Šurajevo gynėjas tikino to prašantis, nes, anot jo, nagrinėjant bylą, gali būti paviešinta su kaltinamojo privačiu gyvenimu susijusi informacija.

„Bylos metu bus nagrinėjami klausimai, susiję su galimai padarytų nusikalstamų veikų vieta, laiku, aplinkybėmis. (...) Tikėtina, kad bus atskleisti duomenys apie kaltinamojo, jo artimųjų gyvenamąją vietą, sveikatos būklę“, – aiškino T. Juonys.

2024 02 15 14:10
Spausdinti