Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


Pabandykime dar kartą: J. Corbynas žada siekti pirmalaikių rinkimų
BNS
(AP nuotr.).

Didžiosios Britanijos opozicijos lyderis Jeremy Corbynas šeštadienį paskelbtame interviu pažadėjo „mėginti priversti surengti pirmalaikius visuotinius rinkimus“, premjerei Theresai May praradus daugumą parlamente.

J.Corbyno Leiboristų partija per šį mėnesį vykusius pirmalaikius rinkimus pasirodė geriau nei tikėtasi, todėl prognozuotas Th.May triumfas virto katastrofa ir smarkiai susilpnino jos autoritetą Didžiajai Britanijai pradedant gyvybiškai svarbias derybas dėl išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygų.
Kairiosios pakraipos dienraščiui „Daily Mirror“ J.Corbynas sakė, kad būtų „absurdiška“ tikėtis, kad Konservatorių mažumos vyriausybė išsilaikys.
Kairiosios pakraipos dienraščiui „Daily Mirror“ J.Corbynas sakė, kad būtų „absurdiška“ tikėtis, kad Konservatorių mažumos vyriausybė išsilaikys. Leiboristų lyderis pridūrė, kad jo partija „kiekviename žingsnyje mes iššūkį šiai vyriausybei ir mėgins priversti surengti pirmalaikius visuotinius rinkimus“. Šio laikraščio atlikta apklausa, kas būtų geriausias Jungtinės Karalystės premjeras, pirmąkart parodė J.Corbyno persvarą, bet kiti visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad rinkėjai netrokšta dar vieno balsavimo po dvejų neramių metų šalies politinėje arenoje. Th.May Konservatorių partija šiuo metu veda derybas su Šiaurės Airijos Demokratine junionistų partija (DUP), kad užsitikrintų neformalų susitarimą dėl palaikymo parlamente ir taip užsitikrintų faktinę daugumą. Bendruomenių Rūmai ateinančią savaitę balsuos dėl Th.May programos, o opozicijos partijos pažadėjo ją blokuoti. Šis balsavimas tradiciškai laikomas pasitikėjimo vyriausybe išbandymu. Kaip pranešama, kai kurie konservatoriai yra pasiruošę sukilti prieš Th.May, jeigu taps aišku, kad jos vyriausybė balsavimą pralaimės. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 24 18:33
Spausdinti