Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 10 d.


PASAULIS 2023. LIETUVA
Pagalba Ukrainai yra ir pagalba demokratinei Rusijai
Andrius Kubilius
A. Kubilius.

Europoje išgyvename sunkią geopolitinę krizę, kurią lėmė Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą. Tai kartu atskleidė ir reiškinį, kurį verta pavadinti Rusijos tragedija: žlunganti, pūvanti iš vidaus, pralaiminti, agresyvi Rusija kelia pavojų visiems aplinkiniams, visų pirma, Ukrainai, bet kartu didžiausią pavojų kelia sau ir savo likimui. Tai ir yra Rusijos tragedija, pavojinga ir visam pasauliui.

Šiandienę Rusijos visuomenės raidą lemia joje vyraujančios nostalgijos, emocijos, svajonės. Šiuo metu ten dominuoja nostalginė imperijos didybės atkūrimo svajonė, kuri ir atvedė iki šios Rusijos tragedijos. Vladimiras Putinas šią svajonę nuolat dirbtinai kursto ir skatina. Tai padeda jam išlaikyti Rusijos žmonių lojalumą savo režimui.

Jūs galite įsigyti spausdintą žurnalą „Pasaulis 2023“ mūsų prenumeratos puslapyje prenumeratoriai.lt Užsisakius darbo dienomis iki 16 val. žurnalą išsiųsime tą pačią dieną, užsakius savaitgalį arba vakare – kitą darbo dieną.

Tačiau V. Putinas bijo, kad šalies žmonės vis labiau ims svajoti ne tiek apie imperijos sugrąžinimą, o apie normalų, europietišką gyvenimą pačioje Rusijoje. Todėl V. Putinas kaip didžiausią pavojų savo režimui mato ne NATO plėtrą, bet Ukrainos sėkmės pavyzdį. Demokratinės, ekonomiškai stiprios, būsimosios ES narės – toks kaimynės Ukrainos pavyzdys gali turėti labai stiprią užkrečiančio pavyzdžio eiliniams rusams galią. O tai visiškai nesuderinama su autoritarinio, mafijinio Kremliaus režimo išlikimu. Siekis sugriauti Ukrainos galimybę tapti sėkmingos valstybės pavyzdžiu ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl V. Putinas pradėjo karinę agresiją prieš Ukrainą.

2023 01 03 06:40
Spausdinti