Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 10 d.


ŠVIETIMAS
Pagrindinis Lietuvos scenarijus – pradėti mokslo metus įprastu būdu
BNS
Fotobankas
Rugsėjo 1.

Mokslo metus planuojama pradėti įprastu būdu, tik laikantis didesnių saugumo reikalavimų, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Mano prognozė ir pagrindinis scenarijus, kad mokslo metai prasidės laikantis saugumo reikalavimų įprastu būdu“, – pirmadienį žurnalistams sakė A. Monkevičius.

Anot jo, nuotolinis mokymosi būdas galėtų būti taikomas iš dalies, vyresnėse klasėse, bet siekiama, kad ikimokyklinis bei pradinis ugdymas vyktų tiesiogiai.

„Matydami poreikį, ypač jaunesnio amžiaus vaikų, kurių negalima palikti vienų namuose, jiems turėtume sudaryti tinkamas sąlygas ugdytis ikimokyklinėse įstaigose, pradinėse klasėse, dėl to mes turime daug ką padaryti, kad nebūtų didelių problemų šioje srityje, manau, kad tai ir įgyvendinsim“, – teigė A. Monkevičius.

Anot jo, „tam tikra dalimi naudojant nuotolinį būdą, bet kūrybiškai, mokymas galėtų vykti vyresnėse klasėse“.

„Bet norėtume, kad prasidėtų įprastu būdu“, – pažymėjo A. Monkevičius.

Ministras teigė, jog plačiau pasirengimą ateinantiems mokslo metams pristatys ketvirtadienį. 

„Konkrečiai ketvirtadienį surengsiu spaudos konferenciją detaliau pristatyti pasiruošimo eigą, kaip derinama su vadovais, su mokyklomis, kad galėtume kiek galima saugiau pradėti mokslo metus“, – sakė ministras.

Anot jo, akivaizdu, kad per mokslo metų pradžios šventę rugsėjo 1-ąją reikės laikytis griežtesnių saugumo reikalavimų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra paskelbusi, kad artėjant naujiems mokslo metams rengiamasi trims scenarijams: įprastam ugdymui, mokymui nuotoliniu būdu arba derinant įprastą ugdymą su nuotoliniu.

Ministerija praėjusią savaitę skelbė, kad šiuo metu planuojamas papildomas mokyklų finansavimas, kad jos galėtų apsirūpinti informacinių technologijų  priemonėmis, taip pat tobulinti mokytojų skaitmenines kompetencijas. Tam numatoma skirti 12 mln. eurų.

Rugpjūčio antroje pusėje, kai mokyklų vadovai ir mokytojai grįžta po atostogų, numatyti seminarai, mokymai, kaip dirbti su IT sistemomis ir mokomosiomis platformomis.

Mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės rugsėjo 1 dieną, tačiau aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metų pradžią rekomenduojama vėlinti, nes dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos šiemet priėmimas į universitetus ir kolegijas baigsis tik rugpjūčio pabaigoje, o paskutinės sutartys bus pasirašomos rugsėjo pradžioje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 03 15:16
Spausdinti