Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


Paryžiaus priemiestyje automobiliu atakuoti kariai  
BNS
Prancūzų policija dirba netoli įvykio vietos. (AP nuotr.).

Viename Prancūzijos sostinės priemiestyje užpuolikas automobiliu BMW įsirėžė į grupę karių prie jų kareivinių, šešis jų sužeidė ir paspruko. Įtariamojo ieško Prancūzijos policija.

Užpuoliko motyvai kol kas nežinomi, tačiau, pareigūnų nuomone, jis tyčia taikėsi į karius. Nurodoma, kad incidentas trečiadienį įvyko apie 8 val. vietos laiku. Prancūzijos gynybos ministerijos teigimu, trys kariai buvo sužeisti sunkiai, tačiau jų gyvybėms grėsmės nėra. Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, kariai priklauso 35-am pėstininkų pulkui ir tarnauja antiteroristinėje operacijoje „Sentinelle“, pradėtoje po 2015 metų lapkritį Paryžiuje įvykdyto didelio išpuolio, siejamo su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS).
Kariai tarnauja antiteroristinėje operacijoje „Sentinelle“, pradėtoje po 2015 metų lapkritį Paryžiuje įvykdyto didelio išpuolio, siejamo su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“.
Incidento liudininkai pasakojo matę, kaip BMW, kuriame buvo vienas asmuo, laukė akligatvyje šalia „Sentinelle“ karių kareivinių. Vienas policininkas nurodė, kad užpuolikas rėžėsi į grupę karių, ką tik išėjusių iš to pastato ir besirengusių vykti patruliuoti. Pareigūnai tikrina stebėjimo kamerų įrašus iš gatvių, esančių netoli šiaurės vakarinio Paryžiaus priemiesčio Levalua-Perė rotušės, kad tiksliai nustatytų automobilį ir jo vairuotojo tapatybę. Levalua-Perė meras Patrickas Balkany pareiškė, kad ši „bjauri ataka“ buvo „akivaizdžiai tyčinis aktas“. „BMW įsibėgėjo alėjoje (kur įsikūrusios kareivinės) ir rėžėsi į juos“, – sakė jis televizijai BFM. Prancūzijos gynybos ministrė Florence Parly pasmerkė šią ataką ir sakė, kad tai buvo „bailumo aktas“. Jos pranešime sakoma, kad šis incidentas „niekaip nesumažins karių ryžto tarnauti Prancūzijos žmonių saugumo labui“. Įvykio vieta buvo aptverta, ten nuvyko Paryžiaus policijos vadas ir regiono prokuroras. Tos pačios dienos rytą Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vadovavo jau anksčiau suplanuotam aukščiausio lygio saugumo pareigūnų susitikimui. Vėliau pranešta, kad asmuo, įtariamas surengęs išpuolį prieš karius, yra sulaikytas. Tai 37 metų Alžyro pilietis, legaliai gyvenęs Prancūzijoje. Įtariamasis Hamou Benlatreche'as žinomas policijai dėl smulkių nusikaltimų, tačiau niekada nebuvo nuteistas, ketvirtadienį naujienų agentūrai „Associated Press“ sakė vienas policijos pareigūnas. Įtariamasis gyveno Paryžiaus šiauriniame Bezono priemiestyje. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 09 17:47
Spausdinti