Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 13 d.


PASAULIO LAIMĖS INDEKSAS
Pasaulio laimingiausios valstybės: sąrašo lyderiai nepasikeitė, Lietuva pakilo per vieną vietą
ELTA
IQ
Unsplash
Suomija septintą kartą iš eilės paskelbta šalimi, kurioje gyvena laimingiausi žmonės planetoje.

Suomija septintą kartą iš eilės paskelbta šalimi, kurioje gyvena laimingiausi žmonės planetoje. Tai rodo trečiadienį, Tarptautinę laimės dieną, pristatyta Pasaulio laimės ataskaita. Po Suomijos rikiuojasi kitos Šiaurės šalys – Danija, Islandija ir Švedija. Lietuvai teko aukšta 19 vieta.

Pačiame sąrašo gale yra Afganistanas, kuris po radikalaus islamo Talibano sugrįžimo į valdžią kenčia humanitarinę katastrofą.

Ataskaita rodo, kad tarp laimingiausių šalių nėra nė vienos iš didžiausių pasaulio valstybių. Iš pirmajame dešimtuke esančių šalių tik Nyderlandai ir Australija turi daugiau kaip 15 mln. gyventojų. Dvidešimtuke tik Kanada ir Didžioji Britanija turi daugiau kaip 30 mln. gyventojų.

Atitinkamas reitingas, be kita ko, sudaromas atsižvelgiant į tai, kaip žmonės patys vertina savo pasitenkinimą gyvenimu. Taip pat atsižvelgiama į bendrąjį vidaus produktą, tenkantį vienam gyventojui, socialinę paramą, tikėtinus sveiko gyvenimo metus, korupcijos nebuvimą ir galimybę laisvai priimti sprendimus.

Iš viso vertintos 143 šalys.

IQ primena, kad praėjusiais metais į pirmąjį laimingiausių šalių dešimtuką pateko Suomija, Danija, Islandija, Izraelis, Nyderlandai, Švedija, Norvegija, Šveicarija, Liuksemburgas ir Naujoji Zelandija, o Lietuva liko 20–oje vietoje.

2024 03 20 11:06
Spausdinti