Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


Pasaulio lyderiai reiškia pasipiktinimą išpuoliu Londone
BNS
Pasaulio lyderiai reiškia pasipiktinimą išpuoliu Londone. (Pixabay).

Solidarumą su Didžiąja Britanija reiškiantys pasaulio šalių lyderiai, piktinasi teroro išpuoliu Londone ir teigia, jog tokiems veiksmams nėra pateisinimo.

Didžioji Britanija

Londono meras Sadiqas Khanas pareiškė, kad tai buvo „tyčinis ir bailus išpuolis prieš nekaltus londoniečius ir mūsų miesto lankytojus, kai jie šeštadienio vakarą pramogavo. Tokiems barbariškiems veiksmams nėra jokio pateisinimo“. Ministrė pirmininkė Theresa May patvirtino, kad „siaubingas incidentas Londone“ yra laikomas „potencialiu teroro aktu“, ir pareiškė, kad vėliau sekmadienį įvyks skubus vyriausybės posėdis. Neseniai Mančesterio meru tapęs Andy Burnhamas sakė, kad buvo baisu „siaubinga išgirsti apie išpuolį“ ir kad jis siunčia „solidarumo žinią iš Mančesterio“. „Terorizmas mūsų nepalauš“, – sakė jis. Opozicinės leiboristų partijos vadovas Jeremy Corbynas sakė: „Pranešama apie brutalų ir šokiruojantį incidentą Londone. Mintimis esu su aukomis ir jų šeimomis. Dėkoju gelbėjimo tarnyboms“. Škotijos nacionalistų partijos vadovė Nicola Sturgeon: „Siaubingos žinios iš Londono. Mintimis esu su nukentėjusiais“.

Vokietija

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį pareiškė, kad Vokietija „ryžtingai yra Britanijos pusėje“. „Šiandien mus vienija ne tik siaubas ir gedulas, bet ir ryžtas. Kalbant apie Vokietiją, dar kartą kartoju, kad kovoje su visomis terorizmo formomis ryžtingai esame Britanijos pusėje“, – išplatintame pareiškime sakė A.Merkel.

Jungtinės Amerikos Valstijos

JAV prezidentas Donaldas Trumpas: „Kuo tik Jungtinės Valstijos galėtų padėti Londonui ir JK, mes tai padarysime. ESAME SU JUMIS. TELAIMINA DIEVAS!“ Valstybės departamentas incidentą pavadino „bailiu išpuoliu prieš nekaltus civilius“ ir pridūrė: „Jungtinės Valstijos yra pasirengusios suteikti bet kokią pagalbą, kokios paprašytų Jungtinės Karalystės valdžia“. Amerikiečių dainininkė Ariana Grande, per kurios koncertą Mančesteryje praėjusią savaitę taip pat buvo įvykdytas teroro aktas, tviteryje parašė: „Meldžiuosi už Londoną“.

Rusija

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasmerkė „teroristinę ataką“ Londone ir pareiškė „nuoširdžią užuojautą“ britų žmonėms, sekmadienį paskelbė Kremlius. „Putinas reiškia savo nuoširdžią užuojautą britų žmonėms ir smerkia teroristinę ataką, prieš kelias valandas įvykdytą Londone“, – rusų naujienų agentūroms sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Europos Sąjunga

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris paskelbė: „Po naujausio incidento Londone apima siaubas. Mintimis ir maldomis esame su aukomis ir jų šeimomis. Prašau, saugokitės“.

Prancūzija

„Šios naujos tragedijos akivaizdoje Prancūzija labiau nei bet kada palaiko Britaniją. Mintimis esu su aukomis ir jų mylimaisiais“, – sakė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Kanada

Ministras pirmininkas Justinas Trudeau paskelbė: „Siaubingos naujienos iš Londono. Stebime situaciją“.

Nyderlandai

„Londonas gedi, vėl, po bailaus išpuolio. Ir mes gedime su juo. Mintimis ir širdyje esame su aukomis ir jų šeimomis“, – pareiškė ministras pirmininkas Markas Rutte.

Italija

Ministras pirmininkas Paolo Gentiloni: „Pagerbdami aukas ir sužeistuosius solidarizuojamės bendroje kovoje su terorizmu“. „Nesate vieni“, – sakė Italijos užsienio reikalų ministras Angelino Alfano.

Australija

Ministras pirmininkas Malcolmas Turnbullas paskelbė: „Šiandien, kaip ir visuomet, meldžiamės ir ryžtingai solidarizuojamės su Britanijos žmonėmis po siaubingo teroro išpuolio Londone“.

Naujoji Zelandija

Ministras pirmininkas Billas Englishas pareiškė: „Naujoji Zelandija mintimis yra su šio išpuolio aukomis, jų šeimomis ir draugais. Užjaučiame jus. Skausmą ir kančias nekaltiems žmonėms siekiantys sukelti teroristai jau nusinešė per daug gyvybių“. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 04 16:34
Spausdinti