Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


ĮVERTINIMAS
Paskelbti Lietuvos mokslo premijų laureatai
BNS
Fotobankas

Antradienį Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje apdovanoti 2019 metų Lietuvos mokslo premijų laureatai, tarp jų – ir išrinktasis Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas.

Istorikas apdovanotas humanitarinių ir socialinių mokslų srityje už darbų ciklą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinė ir socialinė istorija vėlyvaisiais Viduramžiais“, pranešė Mokslų akademija.

Šioje kategorijoje premija įvertinta ir menotyrininkė Tojana Račiūnaitė už darbų ciklą „Stebuklingasis atvaizdas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūroje: XVII–XVIII a. bažnytinės dailės tyrimai“.

Fizinių mokslų srityje apdovanoti Audrius Dubietis, Mangirdas Malinauskas ir Mikas Vengris už darbų ciklą „Intensyvios lazerio spinduliuotės sąveika su medžiaga: nuo fundamentinių tyrimų iki naujų technologijų“.

Taip pat premija įvertinti Kęstutis Kubilius ir Jonas Šiaulys už darbų ciklą „Stochastinių diferencialinių lygčių ir draudimo modelių analizė“.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityje apdovanotas Giedriaus Barausko, Antano Gulbino ir Žilvino Dambrausko darbų ciklas „Kasos uždegiminių ir navikinių ligų molekulinių mechanizmų tyrimai, diagnostikos ir gydymo metodų optimizavimas“. Kita premija šioje kategorijoje skirta Vidmantui Staniui, Tadeušui Šikšnianui, Daliai Gelvonauskienei ir Audriui Sasnauskui už eksperimentinės plėtros darbų ciklą „Genetiniai ir biotechnologiniai tyrimai sodo augalų veislėms kurti“.

Technologijos mokslų srityje mokslo premija skirta Rimantui Gudaičiui, Šarūnui Meškiniui, Sigitui Tamulevičiui ir Tomui Tamulevičiui už darbų ciklą „Mikro/nanostruktūros ir nanomedžiagos jutikliams, fotonikai ir energijos  generavimui“.

Į septynias Lietuvos mokslo premijas šiemet pretendavo 26 darbai.

Viena premija siekia daugiau nei 30 tūkst. eurų, ją gali dalintis keli mokslininkai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 04 16:01
Spausdinti