Meniu
Prenumerata

antradienis, kovo 21 d.


Patvirtinti dešimt dienų ilgesni mokslo metai
BNS
Patvirtinta: nuo kitų metų dešimt dienų ilgesni mokslo metai. (Pixabay nuotr.).

Naujuose bendrojo ugdymo planuose numatyta, jog nuo kitų metų mokslo metai ilgės dešimčia dienų. Tai patvirtino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Kaip penktadienį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija, mokslo dienų skaičius bus padidintas 2017-2018 mokslo metais. Pradinukams mokslo metai neilgės, tik bus atsisakyta papildomų 10 dienų trukmės atostogų. Pasak ministerijos, jos trikdė psichologų rekomenduojamą mokymosi ir poilsio balansą. Kaip papildomas 10 dienų išdėstyti 5-11 klasėse, teisė nuspręsti suteikiama pačioms mokykloms, jų steigėjoms savivaldybėms ir mokyklų savininkams. Dėl penkių papildomų ugdymo proceso dienų įgyvendinimo laiko sprendimą priims savivaldybės, dėl kitų penkių spręs pačios mokyklos. Pradinukams mokslo metai truks 170 dienų arba 34 savaites, 5-11 klasių mokiniams – 181 dieną arba 36 savaites. Naujuose bendrojo ugdymo planuose taip pat numatyta, kad namų darbai negalės būti skiriami vietoj neįvykusių pamokų, o kontroliniai rašomi po ligos ir atostogų.
Pradinukams mokslo metai truks 170 dienų arba 34 savaites, 5-11 klasių mokiniams – 181 dieną arba 36 savaites.
Gamtos mokslų rekomenduojama mokyti taikant praktinę tiriamąją veiklą: daugiau dėmesio skirti stebėti gyvąją gamtą, mokslo idėjas ir technologijas pritaikyti kasdieniame gyvenime. Neberibojamas pažintinei veiklai skiriamų dienų skaičius, ji integruojama į ugdymo turinį. Mokykla pati spręs, koks jos poreikis konkrečioje klasėje. Daugiau kaip 700 šalies mokyklų gaus gamtos ir technologinių mokslų mokymosi priemonių 1–8 klasių mokiniams: gamtos tyrinėjimo rinkinių, meteorologinių stotelių, diodinių lazerių, mokomųjų elektronikos rinkinių, cheminių medžiagų, mikroskopų, optikos rinkinių, kėlimo mechanizmų ir kitų. Atnaujintos lietuvių kalbos ir literatūros programos, išbandomas integruotas gamtos mokslų kursas 5-8 klasėms. Numatyta, kad mokiniams, kurie neturi tinkamų sąlygų paruošti namų darbų namuose, turi būti sudaromos sąlygos tai padaryti mokykloje. Visos mokyklos turės įgyvendinti mažiausiai vieną prevencinę programą, kuri padėtų sumažinti patyčias, ugdytų emocinį mokinių raštingumą, skatintų bendravimą ir tarpusavio supratimą.
Abiturientams jokie pokyčiai dėl mokslo metų trukmės nenumatomi: jiems pamokos pasibaigė gegužę.
Abiturientams jokie pokyčiai dėl mokslo metų trukmės nenumatomi: jiems pamokos pasibaigė gegužę. Taip pat, pasak ministerijos, mokytojų atostogos dėl papildomų mokymosi dienų nesutrumpėtų. Pedagogai atostogauja 56 dienas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 02 19:57
Spausdinti