Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugpjūčio 8 d.


LIETUVA IR BALTARUSIJA
Per pirmąjį metų pusmetį leidimai laikinai gyventi Lietuvoje išduoti 10 tūkst. baltarusių
BNS
Greta Skaraitienė/BNS
I. Šimonytė ir S. Cichanouskaja.

Per pirmąjį šių metų pusmetį leidimai laikinai gyventi Lietuvoje išduoti 10 tūkst. baltarusių ir 2 tūkst. rusų, pirmadienį skelbia LRT.

Migracijos departamento duomenys rodo, kad per šešis 2022-ųjų mėnesius leidimas gyventi šalyje išduotas 10 tūkst. 116 Baltarusijos ir 1 tūkst. 687 Rusijos piliečiams. Kol kas leidimai gyventi šalyje, anot LRT, šiemet neišduoti trims to prašiusiems asmenims – dviem baltarusiams ir vienam rusui.

Liepos 14-osios duomenimis, dar kiek daugiau nei 4,4 tūkst. Baltarusijos ir beveik 1,1 tūkst. Rusijos piliečių prašymai yra nagrinėjami.

Migracijos departamentas sako, kad leidimo gyventi Lietuvoje išdavimas užsieniečiui trunka keturis mėnesius, o jei skubos tvarka – du. Tai reiškia, kad bent dėl dalies šiemet išduotų leidimų baltarusiai ir rusai kreipėsi dar praėjusiais metais.

Skaičiuojant tik pasiprašiusius leidimo gyventi Lietuvoje, nuo sausio 1-osios iki birželio 30-osios leidimų gyventi jų buvo 10 tūkst. 487 baltarusiai ir 2 tūkst. 280 rusų.

BNS primena, kad po 2020-ųjų Baltarusijos prezidento rinkimų per šalį nuvilnijo kelis mėnesius trukusių masinių protestų banga.

Nuo 1994 metų Baltarusijai vadovaujantis Aliaksandras Lukašenka paskelbė užsitikrinęs šeštą kadenciją, tačiau opozicija ir Vakarų demokratijos rinkimus laiko suklastotais.

Dėl represijų prieš protestuotojus dalis baltarusių pabėgo iš šalies.

2022 07 25 09:22
Spausdinti