Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 22 d.


Per teroro ataką Burkina Faso sostinėje žuvo 18 žmonių atnaujinta
BNS
(Pixabay nuotr.).

Burkina Faso vyriausybė pranešė, kad šalies sostinėje Vagadugu per teroro ataką restorane žuvo 18 žmonių, o dar aštuoni buvo sužeisti.

Operacija yra baigta, tačiau paieškos Vagadugu rajone netoli to restorano tebesitęsia, sakė susisiekimo ministras Remi Dandjinou per spaudos konferenciją socialiniuose tinkluose. Jis patvirtino, kad nuo sekmadienio vakaro, kai prasidėjo ataka, žuvo 18 žmonių, įskaitant du teroristus. Liudininkų teigimu, sekmadienio vakarą į turkišką restoraną pikapu atvažiavo trys užpuolikai ir pradėjo šaudyti į lauke sėdėjusius lankytojus. Vyriausybės pajėgos savo ruožtu pradėjo kovinę operaciją, o šūviai apylinkėse girdėjosi ir naktį. „Teroro ataka Stambulo restorane Vagadugu Kwame Nkrumaho aveniu pareikalavo 17 žmonių, kurių tautybės dar nepatvirtintos, gyvybių, o dar aštuoni žmonės buvo sužeisti“, – teigiama vyriausybės pranešime. Pasak susisiekimo ministro Remiso Dandjinou, kol kas neaišku, kiek užpuolikų surengė šią ataką. „Jie užspeisti vienoje to pastato, kurį užpuolė, vietoje. Saugumo ir elitinės pajėgos vykdo operaciją“, – sakė jis per televiziją. Vienas paramedikas naujienų agentūrą AFP informavo, kad tarp žuvusiųjų buvo turkas. „Evakavome 11 žmonių, tačiau vienas iš jų, turkas, mirė pakeliui į ligoninę“, – teigė greitosios pagalbos darbuotojas, norėjęs likti nežinomas. Policija evakavo civilius prieš prasidedant vyriausybės pajėgų operacijai. Šaudymas aprimo, tačiau retkarčiais dar pasigirsdavo pavienės papliūpos. Vienas karys pranešė, kad pirmame ir antrame to pastato, kuriame įsikūręs minėtas restoranas, aukštuose užpuolikai laikė įkaitų. Pasak jo, į įvykio vietą buvo atvykęs Vagadugu meras bei ministrų kabineto nariai.

Ne pirmas išpuolis

Burkina Fasą, skurdžią vakarų Afrikos šalį, įsikūrusią šalia Malio bei Nigerio, pastaraisiais metais sukrėtė ištisa virtinė džihadistų grupuočių išpuolių. Daugiausiai gyvybių nusinešė pernai sausį šalies viename sostinės viešbutyje ir kavinėje įvykusi ataka, per kurią žuvo 30 žmonių, tarp jų – keli užsieniečiai. Per šią daug valandų trukusią dramą, prancūzų specialiųjų pajėgų remiami Burkina Faso kariai kovėsi su džihadistais iš Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM), kurie atakavo keturių žvaigždučių viešbutį „Splendid“ bei priešais esantį restoraną „Cappuccino“ ir paėmė įkaitais daugiau kaip šimtą žmonių. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 14 13:05
Spausdinti