Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


PREZIDENTO RINKIMAI
Perrinktas prezidentas G. Nausėda lengvos kadencijos nesitiki
ELTA
Josvydas Elinskas/ELTA
Gitanas Nausėda Josvydas Elinskas/ELTA.

Antrai kadencijai perrinktas prezidentas Gitanas Nausėda šalies vadovas padėkojo savo šeimai ir komandai už paramą šalies vadovo rinkimuose. Pasak jo, ateinanti kadencija prezidento poste nebus lengva.

„Noriu pasidžiaugti rezultatu. Politinė veikla yra nukreipta į rezultatą, ir politikas, kuris nenori būti išrinktas ar nenori būti perrinktas, nežinia ką veikia politikoje. Tad dėjome visas pastangas ir aš asmeniškai dėjau visas pastangas, kad rezultatas būtų teigiamas“, – pirmadienį po antrojo prezidento rinkimų turo surengtoje konferencijoje teigė G. Nausėda.

„Džiaugiuosi, kad žmonės patikėjo manimi, ypač atsižvelgiant į tai, kad pastaroji kadencija nebuvo labai lengva – ji buvo susijusi su daugybe iššūkių tiek išorinio, tiek vidinio pobūdžio, – akcentavo šalies vadovas, dėkodamas savo komandai ir šeimai.

Visgi prezidentas mano, kad ateinanti kadencija taip pat nebus lengva.

„Kita kadencija, – skambės banaliai, – bet ji taip pat nebus lengva. Ir aš atidžiai stebiu įvykius pasaulyje ir matau, kad geopolitinė situacija, susiklosčiusi šiuo metu, deja, liks sudėtinga“, – pabrėžė jis.

Prioritetu išliks socialinės atskirties mažinimas

Perrinktas prezidentas patikino, kad per ateinančius penkerius metus jo prioritetu išliks socialinės atskirties mažinimas Lietuvoje.

„Šioje vietoje, norėdami, kad šalyje būtų daugiau teisingumo, turime kalbėti apie sąžiningą visų žmonių prieigą prie to vadinamojo vaišių stalo. Vaišių stalas, čia nereikia būtinai suvokti materialia to žodžio prasme“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Taip, materialūs dalykai, pajamos – visa tai yra svarbu ir šioje vietoje nenustosiu raginti didinti socialines išmokas ir pensijas, nes, mano įsitikinimu, tai yra teisinga. Tačiau tas dalyvavimas bendrajame gėryje yra susijęs ir su kai kuriais dalykais, kurie nėra materialūs. Pavyzdžiui, vaikų iš socialiai pažeidžiamų šeimų galimybės pradėti ugdymą kiek galima anksčiau“, – akcentavo jis.

V. Janulevičius: tikimės, daugiau bendradarbiavimo dėl užsienio politikos

Antrai kadencijai perrinkus prezidentą G. Nausėdą, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius tikisi artimesnės komunikacijos ir bendradarbiavimo tarp šalies vadovo ir verslo. Anot jo, šalies vadovas galėtų verslui svarbiais klausimais, kurie sprendžiami Europos Sąjungos (ES) lygiu, imtis proaktyvesnės pozicijos.

„Mes tikimės, kad bus daugiau bendravimo būtent dėl užsienio politikos. Tai ši kryptis yra mums svarbi. Ir Briuselis, ir Europos Vadovų Taryba yra tos vietos, iš kurių daugeliu atvejų atkeliauja įstatyminės naujovės, kurias Lietuva 80 proc. atvejų tiesiog priima. Galbūt mums reikia veikti labiau proaktyviai“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė V. Janulevičius.

„Bendravimas, komunikacija, koordinavimas tam tikrų dalykų, kuris padėtų Lietuvos verslui atstovėti savo pozicijas ir būti įtrauktam į ES didžiųjų šalių vertikalias grandines“, – pridūrė jis.

LPK pirmininkas tvirtino, kad tai, ar verslas palaiko šiuo metu vykdomą užsienio politiką, priklauso nuo sektoriaus. Pasak jo, kai kurių sektorių atstovai yra pasiilgę Lietuvos kaip „tilto tarp Rytų ir Vakarų“ pozicijos.

„Viskas priklauso nuo sektoriaus. Novatoriški sektoriai, be abejo, palaiko visas pozicijas, žiūri tik į Vakarus, už Atlanto. O vyresni verslai ir jų vadovai pasiilgę nutrūkusių ryšių ir to, kad Lietuva tapo ne tiltu tarp Rytų ir Vakarų, o sala. Tai jaučiame iš daugelio narių, kad norėtų tęsti rytietiškus ryšius, tą matėme ir LPK rinkimų metu“, – komentavo LPK prezidentas.

„Ne su Rusija ir Baltarusija aišku prekiauti, bet su Vidurio Azija palaikyti ryšius ir tęsti darbą, nes buvo padarytas nemažas įdirbis iki šiol“, – pabrėžė jis.

Sekmadienį vyko prezidento rinkimų antrasis turas. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 49,61 proc. piliečių.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, šiuose rinkimuose G. Nausėda surinko 74,43 proc. rinkėjų balsų. Jam oponuojanti premjerė Ingrida Šimonytė sulaukė 24,06 proc. rinkėjų palaikymo.

VRK duomenys rodo, kad G. Nausėda nugalėjo visose savivaldybėse.

2024 05 27 09:22
Spausdinti