Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


KORONAVIRUSAS
Pirmoji „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 Lietuvą turėtų pasiekti savaitės pabaigoje
BNS
Scanpix

Pirmoji britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso siunta Lietuvą turėtų pasiekti vasario 7 dieną, artimiausią sekmadienį, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Turime patvirtintus grafikus prieš savaitę. Pirmos siuntos galėtume tikėtis vasario 7 dieną, jei niekas nepasikeis“, – LRT radijui pirmadienį sakė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Europos vaistų agentūra penktadienį leido naudoti „AstraZeneca“ sukurtą vakciną skiepijant suaugusius ES piliečius.

Europos Komisijos pirmininkė sekmadienio vakarą pranešė, kad įmonė sutiko 30 proc. padidinti ES numatytą kiekį, palyginti su tuo, kas buvo žadama anksčiau.

SAM atstovė teigia, kad Lietuva apie tai kol kas neturi oficialios informacijos. Iki šiol Lietuvos gyventojai skiepijami „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinomis.

SAM atstovė sakė pritarianti prezidento Gitano Nausėdos pozicijai, kad vasario antroje pusėje Lietuvoje kasdien bus galima nuo COVID-19 paskiepyti apie 10 tūkst. žmonių.

„Taip, yra įmanoma, prisideda „AstraZeneca“ vakcinos, tai tikrai tampa realu ir įmanoma per dieną jau turėti 10 tūkst. suskiepytų žmonių“, – sakė ji.

Pasak ministerijos kanclerės, šiuo metu link pabaigos eina medicinos, slaugos ir globos, seniūnijų socialinių darbuotojų skiepijimas. Prasidėjo vaistininkų skiepijimas, mokytojų skiepijimas turėtų prasidėti vasario mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 01 08:37
Spausdinti