Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugpjūčio 19 d.


Planuose – nauji politikų įtakos energetikos projektams tyrimai
BNS
V.Bakas Seime pristato tyrimo dėl M.Basčio ryšių išvadas. (BNS nuotr.).

Rudens sesijos pradžioje Seimui turbūt teks inicijuoti išsamų parlamentinį tyrimą apie politikų ryšius bei įtakas energetikos projektams. Visuomenė, anot Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako, supranta, kad tyrimas dėl Mindaugo Basčio veiklos – tik ledkalnio viršūnė.

„Čia persipynę ir energetiniai, ir korupciniai interesai, ir užsienio žvalgybų veikla, ir vidaus politikos tokie negražūs klausimai. Tai aš manau, kad reikia tirti toliau“, – sakė V. Bakas. Valdančiųjų „valstiečių“ atstovas teigė jau parengęs ir atitinkamą nutarimo projektą. Šiuo metu jis konsultuojasi su kitomis Seimo frakcijos dėl paramos šiai iniciatyvai.
„Čia persipynę ir energetiniai, ir korupciniai interesai, ir užsienio žvalgybų veikla, ir vidaus politikos tokie negražūs klausimai“, – sakė Vytautas Bakas.
Seimas yra patvirtinęs tyrimą dėl M.Basčio ryšių atlikusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadas, kad parlamentaras veikė prieš Lietuvos interesus, o jo ryšiai su Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiagoje įvardytais asmenimis kelia grėsmę šalies saugumui. Birželį M.Basčiui Seime inicijuota apkalta dėl VSD nurodytų jo ryšių su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu. Apkaltos komisija savo išvadoje pažymėjo, kad M.Bastys sulaužė duotą priesaiką, kai nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju P.Vojeika, Valstybės saugumo departamentui ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui „nesąžiningai teikė skirtingus parodymus ir paaiškinimus dėl to, ar žinojo apie P.Vojeikos darbą KGB“. Taip pat M.Bastys kaltintas, kad tarpininkavo organizuojant neskelbiamus „Rosatom“ atstovų susitikimus su Lietuvos valdžios institucijų vadovais. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 07 17 16:09
Spausdinti