Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


BYLA BAIGTA
Praslysti nepavyko: kyšininkavimo byloje Apeliacinis teismas V. Šiliauskui skyrė realią laisvės atėmimo bausmę
ELTA
Bendrovė
Vilius Šiliauskas.

Apeliacinis teismas buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui už kyšininkavimą trečiadienį nutarė skirti 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Kaip paskelbė bylą nagrinėjusios Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos narė Virginija Liudvinavičienė, teismas nutarė pakeisti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo V. Šiliauskui už kyšininkavimą skirta piniginė bauda.

Apeliacinis teismas nutarė V. Šiliauskui už kyšininkavimą paskirti realią 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o likusią pirmosios instancijos teismo nuosprendžio dalį nepakeisti.

V. Liudvinavičienė paskelbė, kad V. Šiliauskas, teismo nuomone, nubaustas per švelnia bausme, tai yra bauda. Apeliacinis teismas pašalino asmenį lengvinančią aplinkybę, tai yra, kad V. Šiliauskas pripažįsta savo kaltę ir gailisi.

„Vieno didžiausio kyšio reikalavimas ir paėmimas nesudaro pagrindo skirti švelnesnę bausmę“, – nurodė teisėja.

Kaip nurodė teisėja V. Liudvinavičienė, pirmosios instancijos teismo sprendimas keičiamas, nes nutarta, kad V. Šiliausko byloje netinkamai pritaikytas baudžiamasis įstatymas.

Apeliacinio teismo sprendimas įsigalioja iš karto, jis kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo V. Šiliauskas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir kuriuo jam skirta piniginė bauda, apskundė tiek nuteistasis, tiek prokuratūra.

Prokuratūra dar spręs, ar teismo sprendimą skųs kasacine tvarka

Kauno apygardos prokuroras Valentinas Alekna Eltai sakė, kad prokuratūra dar spręs, ar Apeliacinio teismo sprendimą V. Šiliausko byloje skųsti kasacine tvarka.

„Įsiteisėję teismo sprendimai yra vykdomi ir nediskutuojami, ar yra pagrindų kasacijai, vertins Generalinė prokuratūra“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras V. Alekna.

Jis Apeliaciniam teismui buvo apskundęs žemesnės instancijos teismo nuosprendį.

Pirmosios instancijos teismas skyrė piniginę baudą

ELTA primena, kad Kauno apygardos teismas 2023 m. lapkričio 6 d. buvusį Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių V. Šiliauską pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, jam skyrė 65 tūkst. eurų baudą ir 7 metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Teismas taip pat nutarė konfiskuoti 2022 m. kovą atliktų kratų V. Šiliausko gyvenamojoje vietoje metu rastus grynuosius pinigus, tai yra 241 tūkst. eurų, išieškoti iš V. Šiliausko konfiskuotino turto, tai yra kyšio dalyko dalį atitinkančią sumą – 19 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, V. Šiliauskas 2021–2022 m. tiesiogiai reikalavo ir paėmė iš bendrovės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno kyšius. Kyšių suma, anot teisėsaugos, siekė 260 tūkst. eurų.

V. Šiliauskas pripažino savo kaltę, gailėjosi. Jis teisme aiškino, kad siekė iš V. Kriaučiūno gauti apie 300 tūkst. eurų, nes už tokią sumą esą planavo įsigyti namą Ispanijos saloje Tenerifėje.

Teismas nurodė, kad V. Šiliauskas ikiteisminio tyrimo metu suteikė informacijos, kurios pagrindu pradėtas ir iki šiol atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimos sisteminės korupcijos Kauno miesto savivaldybėje.

2024 02 28 11:07
Spausdinti