Premjeras palaiko apkaltą K.Pūkui, abejoja dėl M. Basčio
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį pareiškė palaikantis apkaltos inicijavimą „tvarkiečių“ frakcijos Seime atstovui Kęstučiui Pūkui, sulaukusiam kaltinimų dėl seksualinio priekabiavimo. Vis dėlto, jis abejoja ar turimos informacijos kiekis yra pakankamas norint inicijuoti apkaltą socialdemokratui Mindaugui Basčiui, kuris įtariamas ryšiais su Rusijai artimais asmenimis.
„Jeigu Seimo narys neapsispręs pats, tai aš būčiau linkęs palaikyti ir pritarti galimam apkaltos variantui“, — žurnalistams apie K. Pūko veiksmus sakė premjeras. Jis taip pat kartojo, kad incidentus turėtų įvertinti teisėsauga. Parlamentaras praėjusią savaitę buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu. „Info TV“ pranešė, kad į televiziją kreipėsi vilnietė, kuri teigia pokalbyje dėl parlamentaro padėjėjos darbo sulaukusi K.Pūko siūlymo apsilankyti jo kambaryje Seimo viešbutyje, apžiūrėti miegamąjį ir pareiškimų, „kaip būtų smagu pasivolioti miegamojo lovoje“. Pasak žurnalistės, vilnietė pasakojo per pirmąjį pokalbį sulaukusi komentarų apie savo krūtinę ir kitų nederamų užuominų. Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija penktadienį pasmerkė K.Pūko galimą priekabiavimą prie moterų ir paragino atsiprašyti. Politikas savo ruožtu penktadienį po frakcijos posėdžio išplatino viešą atsiprašymą, nors dar ketvirtadienį parlamentaras sakė nejaučiantis jokios gėdos dėl savo poelgių. Seimo Moterų grupė yra kreipusis į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama išnagrinėti parlamentaro elgesį ir įvertinti apkaltos procedūros galimybę. Pasak grupės vadovės Aušrinės Armonaitės, K.Pūkui nepriėmus sprendimo atsisakyti mandato ar apkaltos klausimui nesulaukus paramos Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje, procedūra gali būti inicijuojama atskirų parlamentarų iniciatyva.
Norėtų papildomos informacijos
Prieš apsispręsdamas, ar palaikyti konservatorių inicijuojamą apkaltą Seimo nariui socialdemokratui Mindaugui Basčiui, premjeras Saulius Skvernelis teigia norįs išgirsti pačio parlamentaro paaiškinimus ir gauti papildomos neviešos žvalgybinės informacijos apie šį politiką. „Manau, kad „valstiečių“ frakcija norės sulaukti ir pono Mindaugo Basčio atsakymų. Galbūt reikės dar papildomos informacijos iš Valstybės saugumo departamento. Kiek esu informuotas, be tos viešai prieinamos informacijos, matyt, mūsų žinybos disponuoja ir informacija, kuri nėra viešai prieinama. Tai irgi labai svarbu. Tie žmonės, kurie turi galimybę susipažinti su šita informacija, manau, tą turėtų paprašyti VSD pateikti. Bent jau aš tokia teise pasinaudosiu prieš priimdamas galutinį sprendimą“, — pirmadienį per spaudos konferenciją Vyriausybėje sakė S.Skvernelis. Anot jo, M.Basčio likimo Seime klausimas turėtų būti aptartas ir valdančiųjų partijų koordinacinėje taryboje. Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį, kad net pagal viešai paskelbtą VSD išvadą, M.Bastys niekada jau negalėtų gauti leidimo dirbti su slapta informacija. „Pagal tą informaciją, kuria aš disponuoju, paskaičiau, na, Seimo nariui vienareikšmiai galimybės darbuotis su slapta informacija net teoriškai nematau, kad galėtų būti atstatyta arba suteikta. Vadinasi, tai apsunkina Seimo nario veiklą“, — svarstė S.Skvernelis „Pagal viešą informaciją, kuri yra pateikta, kurią pateikė Valstybės saugumo departamentas, mes galime klausti klausimus, ar yra Seimo narys savarankiškas priimdamas sprendimus. Suprantame, kad jis turi atstovauti visiems rinkėjams, būti nešališkas ir savarankiškas. Tokių abejonių kyla“, — pridūrė jis. Premjeras tvirtino, kad apkaltą Seimo nariui palaikytų, jeigu matytų, kad šis žmogus tikrai negali atlikti savo konstitucinės priedermės.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.