Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 22 d.


RINKOS LIBERALIZAVIMAS
Premjerė dėl „Perlas Energija“ situacijos D. Kreivio atsakomybės neįžvelgia
BNS
Žygimantas Gedvila/BNS
I. Šimonytė ir D. Kreivys.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad valstybė pasirūpins veiklą stabdančios nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ klientais, o dėl tokios situacijos ji teigia nematanti energetikos ministro Dainiaus Kreivio atsakomybės.

„Perlo Energijos“ klientais iki metų pabaigos bus pasirūpinta, nepaisant to, kaip kam atrodo vieni ar kiti mano pasisakymai, bet Vyriausybė savo atsakomybę jaučia ir savo darbą padarys“, – antradienį interviu LRT radijui sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė nelaiko dabartinės situacijos elektros rinkoje chaosu ir nemano, kad dėl to turėtų prisiimti atsakomybę energetikos ministras.

„Nevadinčiau šios situacijos chaosu, nes didžioji dalis vartotojų nepriklausomą tiekėją pasirinko, užsifiksavo kainas ir jos yra tikrai palankesnės nei prognozuojamos ateinančiam pusmečiui. Todėl man atrodo, kad yra daug sutirštinimo šiuo atveju, nes tai yra konkrečios bendrovės problema ir ją per artimiausias kelias savaites Vyriausybė išspręs“, – sakė I. Šimonytė.

„Kažkokios specifinės ministro Kreivio atsakomybės aš tikrai nematyčiau, todėl, kad, mano nuomone, Energetikos ministerija nuo pat pradžių ėmėsi visų priemonių, kad ta „Perlo Energijos“ situacija būtų suvaldyta“, – pridūrė ji.

Parėjusį ketvirtadienį „Perlas Energija“ paskelbė stabdanti veiklą, elektrą klientams ji tieks iki rugpjūčio 31 dienos, o naują tiekėją jie turi pasirinkti iki rugpjūčio 28 dienos. Įmonės vadovo Viliaus Juraičio teigimu, įmonė jiems kompensuos kainų skirtumą, jeigu pagal naujas sutartis elektra bus brangesnė.

D. Kreivys tuomet teigė, kad Vyriausybė skirs dalines kompensacijas „Perlas Energijos“ klientams – anot jo, kito tiekėjo nepasirinkusiems vartotojams iki spalio 1 dienos bus tiekiama elektra iš garantinio tiekimo už kainą, artimą visuomeniniam tiekimui, o skirtumas tarp garantinio ir visuomeninio tiekimo kainos bus padengtas iš valstybės biudžeto.

Iki Naujųjų metų elektros kilovatvalandė šiems vartotojams turėtų kainuoti 24 centus – ministerija jau parengė tai numatančias įstatymo pataisas.

Visuomeninio tiekimo kaina antrąjį šių metų pusmetį siekia 33 centus už kWh, o su valstybės kompensacija – 24 centus. Garantinio tiekimo kaina priklauso nuo elektros kainos biržoje – šį mėnesį ji svyruoja apie 50 centų už kWh, prie jos dar pridedamas 25 proc. priedas.

2022 08 23 09:16
Spausdinti