Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 1 d.


COVID-19
Premjerė: pandeminė situacija prastėja, daugėjant užsikrėtimų gali tekti grįžti prie suvaržymų
BNS
Fotobankas

Pendeminė situacija prastėja ir akivaizdu, kad naujų koronaviruso atvejų daugės, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybės vadovė taip pat perspėja, kad daugėjant užsikrėtimų gali tekti grįžti prie suvaržymų, o dalis veiklų vėl taptų galimos tik su galimybių pasu.

„Jau praėjusią savaitę sakiau ir tai pasitvirtinta, kad situacijos gerėjimas yra sustojęs ir jau galima galvoti, kad yra šioks toks situacijos prastėjimas. Sakyčiau, kad tai galima iš savaitės duomenų jau patvirtinti, akivaizdu, kad atvejų skaičius didės“, – pirmadienį interviu Lietuvos radijui sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat pabrėžė, kad svarbiausias rodiklis yra ne tiek atvejų didėjimas kiek ligoninių užpildymas, o kol kas jis iš inercijos gerėja. 

„Bet svarbus ne pats atvejų skaičius, o kokią situaciją matysime ligoninėse. Kol kas ligoninėse dar iš inercijos situacija gerėja, kadangi ligoninių dinamika atsilieka porą savaičių. Mūsų pagrindinis uždavinys dar šias kelias savaites išnaudoti tam, kad žmonės, kurie abejojo, mąstė, ar skiepytis, ar nesiskiepyti, (pasiskiepytų)“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Priešingu atveju, anot Vyriausybės vadovės, gali tekti grįžti prie tam tikrų ribojimų.

„Jeigu atvejų skaičius spartės labai greitai ir matysime, kad ligoninės irgi pildosi iš paskos, man labai gaila, bet apie grįžimą prie vienokių ar kitokių suvaržymų, prie veiklų, kurios galimos tik naudojant galimybių pasą, teks sugrįžti“, – teigė premjerė.

Praėjusios savaitės pabaigoje naujų koronaviruso atvejų skaičius vėl pradėjo didėti nuo maždaug 20–30 atvejų per parą iki 60–70, ir 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų ūgtelėjo iki 18. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 12 12:17
Spausdinti