Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


VYRIAUSYBĖ
Premjerė teikia G. Jakšto kandidatūrą į švietimo ministrus
BNS
ELTA
Gintautas Jakštas.

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį pateikė švietimo, mokslo ir sporto viceministro Gintauto Jakšto kandidatūrą į ministrus.

Apie tai Vyriausybė paskelbė ministrei pirmininkei susitikus su prezidentu Gitanu Nausėda.

Anot Vyriausybės, atsižvelgiant į šioje ir ankstesnėse kadencijose pradėtus pokyčius ir reformas, kurių įgyvendinimas reikalauja, kad ministras nedelsiant galėtų pilnai eiti pareigas, siūlomas esamos ministerijos politinės komandos narys.

Prezidento G. Nausėdos atstovas spaudai Ridas Jasiulionis BNS patvirtino, kad šalies vadovas artimiausiu metu susitiks su kandidatu ir tada priims sprendimą dėl skyrimo.

Su G. Jakštu BNS telefonu kol kas susisiekti nepavyko.

33-ejų G. Jakštas šiuo metu ministerijoje yra atsakingas už studijas, mokslą ir technologijas, iki pradėdamas eiti viceministro pareigas jis 2016–2020 metais jis buvo Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas, anksčiau yra dirbęs „Lietuvos draudime“, buvusiame Statistikos departamente (dabar – Valstybės duomenų agentūra).

Matematikos magistro laipsnį turintis G. Jakštas nuo 2018 metų buvo laisvai samdomas švietimo ekspertas: 2020 metais Nacionalinei švietimo agentūrai rengė analizę ir rekomendacijos, kaip geriausiais būdais įvertinti mokinius, Europos profesinio mokymo plėtros centrui (CEDEFOP) – Europos įgūdžių indekso apžvalgą.

Švietimo ministerija nuolatinio vadovo neturi nuo gegužės 24-osios, kai iš pareigų atsistatydino tuometinė ministrė konservatorė Jurgita Šiugždinienė. Politikė pareigas palikti nusprendė visuomenėje kilus abejonių, ar ji skaidriai panaudojo išmokas, gautas dirbant Kauno savivaldybės taryboje.

Pasitraukus J. Šiugždinienei, laikinai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vadovauja Laisvės partijos atstovė, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

2023 06 23 12:44
Spausdinti