Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 22 d.


IŠAUGUSIOS ELEKTROS KAINOS
Premjerė: visuomeninė elektros kaina gyventojams kitąmet augtų iki 28 centų
BNS
Irmantas Gelūnas/BNS
Ingrida Šimonytė.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė planuoja gyventojams kitąmet kompensuoti išaugusias elektros kainas taip, kad jos kaina siektų 28 centus už kilovatvalandę.

„Elektros kaina visuomeniniame tiekime galėtų didėti iki 28 centų nuo dabartinių 24 centų“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė premjerė, pristačiusi kitų metų valstybės biudžetą.

„Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) skaičiuojama kaina tam pačiam laikotarpiui yra didesnė nei 60 centų. (...) Tai reiškia, kad kaina kainuoja daugiau nei 60 centų, vartotojai nuo sausio mokėtų ne daugiau nei 28 centrus. Vadinasi 30 su viršum centų tektų padengti viešaisiais pinigais, kaip dabar padengiama skirtumas tarp 24 ir atitinkamai rinkos kainos“, – pridūrė ji.

Pasak premjerės, dujų kaina nuo kitų metų sauso 1 dienos turėtų didėti maždaug 40 procentų. Tiems, kurie naudoja dujas šildymui, tarifas po kompensacijos būtų 1,07 euro už kubinį metrą, kai dabar tarifas siekia 77 centus.

„Jei elektros kainas šiuo metų valstybė kompensuoja mokesčių mokėtojų pinigais beveik pusę, o nuo sausio 1 dienos kompensuos daugiau negu pusę, kadangi pati kaina didėja, dujų atveju šitas santykis yra dar didesnis, nes dabar kompensuojami trys ketvirtadaliai kainos. Nuo sausio 1 dienos (...) bus kompensuojama daugiau negu du trečdaliai kainos“, – sakė premjerė.

Anot jos, tie patys elektros kainos kompensavimo principai bus taikomi ir nepriklausomame tiekime.

„Ten kompensacijos mastas priklausys nuo to, kokios konkrečiai sąlygos yra vartotojo sutartos su nepriklausomu tiekėju“, – sakė I. Šimonytė.

„Mūsų žiniomis, yra maždaug 30 proc. nepriklausomame tiekime esančių žmonių, kurių kaina fiksuota dabar yra žemesnė negu 28 centai, tai tokiems žmonėms kompensacijų nebus mokama. Bet jei kaina užfiksuota kažkur viduryje tarp 28 ir VERT nustatytos kainos, tuomet kompensacija bus atitinkamai mažesnė, nebus tie 35 centai, kaip visuomeninio tiekimo vartotojams“, – kalbėjo ji.

„Kokia kaina užfiksuota, tokia kompensacija ir bus, tarkime, jei kažkieno kaina yra užfiksuota 33 centai, tuomet atitinkamai kompensacija bus 5 centai. Tikslas yra tas, kad galutinė kaina, kuri mokama, yra tokia pati, kaip ir visuomeniniame tiekime“, – tvirtino ministrė pirmininkė.

2022 10 07 10:50
Spausdinti