Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


KARJERA
Prezidentas G. Nausėda buvusiems ministrams L. Linkevičiui ir R. Karobliui siūlo „atšalti“
BNS
Fotobankas
Raimundas Karoblis.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako šiuo metu nematantis galimybės buvusius užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrus Liną Linkevičių ir Raimundą Karoblį skirti ambasadoriais Vašingtone ir Briuselyje, nes jiems reikalingas „politinio atšalimo“ laikotarpis.

Šalies vadovo teigimu, pauzė po politinių pareigų ėjimo yra reikalinga, siekiant diplomatinės tarnybos depolitizavimo. 

„Šis klausimas dabar jau apaugo kažkokiais gandais, todėl noriu šioje vietoje labai aiškiai pasakyti, kad šiuo metu aš nematau galimybės šiems neseniai buvusiems ministrams užimti ambasadorių minėtose valstybėse pareigas dėl labai paprastos priežasties – dėl reikalingo politinio atšalimo“, – žurnalistams penktadienį sakė G. Nausėda.

„Jeigu mes tikrai ne žodžiais, o darbais ir savo veiksmais norime siekti diplomatinės tarnybos depolitizavimo, tai mes tokį politinio atšalimo laikotarpį turėtume taikyti“, – pridūrė jis.

Šalies vadovas teigė neturintis priekaištų buvusių ministrų darbui.

„Priekaištų jų darbui, kaip buvusiems ministrams, aš neturiu jokių. Maža to, jeigu jūs prisimintumėte, aš labai aktyviai dalyvavau, kad ponas R. Karoblis būtų skirtas krašto apsaugos ministru tuo metu, kai Sauliaus Skvernelio Vyriausybė atidavė savo įgaliojimus ir viena iš partijų pretendavo užimti krašto apsaugos ministro poziciją. Mano pasipriešinimas lėmė tai, kad ponas Karoblis liko ministru iki kadencijos pabaigos“, – kalbėjo prezidentas.

L. Linkevičius ir R. Karoblis artimiausiu metu eis ambasadorių ypatingiems pavedimams pareigas Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamente.

L. Linkevičius į diplomatinę tarnybą grįžo sausio 11 dieną, R. Karoblis darbą turėtų pradėti kitą pirmadienį, sausio 25 dieną, BNS informavo užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė.

Ministrų pareigas ilgamečiai diplomatai ėjo iki gruodžio 11 dienos, kada prisiekė naujoji Ingridos Šimonytės Vyriausybė.

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai ir L. Linkevičius BNS sakė, kad prezidento pozicijos nekomentuos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 22 14:15
Spausdinti