Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


GEROVĖS VALSTYBĖ
Prezidento globos akiratyje atsidūrė elektroninis ryšys: paslauga turi būti prieinama visiems
ELTA
Orestas Gurevičius/ELTA
Gitanas Nausėda.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su Ryšių reguliavimo tarnybos tarybos pirmininke Jūrate Šoviene ir aptarė elektroninių ryšių paslaugų prieinamumą, ryšių stiprinimą bei reguliavimą saugumo srityje, kovą su elektroniniais sukčiais, vaikų saugumą internete ir senjorų skaitmeninių įgūdžių ugdymą.

Kaip nurodo prezidentūra, susitikimo metu šalies vadovas pabrėžė, kad balsinis mobilusis ryšys ir internetas visiems šalies gyventojams turi būti prieinamas nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena ir kokios jų pajamos. Ypač tai aktualu pasienio savivaldybėse, kuriose gausu miškingų vietovių, o gyventojų tankis nėra didelis, todėl kai kurie jų vis dar gyvena mobiliojo ryšio „baltosiose dėmėse“.

Pasak prezidento, siekiant, kad tokių teritorijų be mobiliojo ryšio ir interneto šalyje visai neliktų, būtina panaudoti visas Ryšių reguliavimo tarnybai prieinamas priemones, taip pat mobiliojo ryšio operatorių tinklų plėtros galimybes.

„Valstybė kartu su verslu turi investuoti ne tik į šviesolaidinių tinklų magistrales, bet ir į „paskutinę mylią“, tai yra, pasirūpinti, kad paslauga būtų prieinama visiems – iki pat galutinio jos vartotojo“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovas akcentavo, kad skaitmeniniame amžiuje vis didesnį vaidmenį atliekant internetui ir socialinėms medijoms būtina vaikus, senjorus ir visus vartotojus apsaugoti nuo žalingo poveikio, ugdyti jų įgūdžius atpažinti grėsmes.

Prezidentas pasidžiaugė įsibėgėjančiu Ryšių reguliavimo tarnybos projektu, skirtu skaitmeninei senjorų atskirčiai mažinti, jų skaitmeniniam raštingumui ugdyti, pasitikėjimui skaitmeninėmis priemonėmis ir paslaugomis didinti.

Susitikime taip pat aptartos elektroninių ryšių saugumą ir atsparumą didinančios priemonės. „Ryšiai yra ypatingos svarbos infrastruktūra, kurios veiklos tęstinumas turi būti garantuotas taikos ir karo metu. Didelių grėsmių akivaizdoje ryšiai yra būtinasis resursas valstybei valdyti, gintis, visuomenei informuoti ir apsaugoti“, – pabrėžė šalies vadovas.

2024 02 21 13:46
Spausdinti