Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 2 d.


SITUACIJA
Prezidento patarėjas S. Krėpšta: situacija dėl koronaviruso yra kontroliuojama
BNS

Lietuvoje situacija dėl koronaviruso yra kontroliuojama, o sergamumo ir ekonominiai rodikliai yra geresni nei daugumoje kitų Europos šalių, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėjas ekonomikai Simonas Krėpšta.

„Situacija yra kontroliuojama, matome ir pagal skaičius, ir pagal ekonomikos vystymąsi esame prie geresnių valstybių. Bet nereikia užmigti ant laurų, kiekviena diena atneš iššūkių, reikia lanksčiai reaguoti“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento patarėjas.

S. Krėpštos teigimu, užsikrėtimų skaičiaus augimas buvo tikėtinas, atlaisvinus karantino suvaržymus, tokios tendencijos taip pat stebimos daugumoje kitų Europos valstybių, įskaitant Vokietiją, Estiją ir kai kurias Skandinavijos šalis. Prezidento patarėjas pabrėžė, kad sveikatos apsaugos sistema kol kas nėra perkrauta.

„Užsikrėtimų skaičiaus augimas yra lėtesnis nei buvo pavasarį, hospitalizuotų pacientų ir mirčių turime mažiau, sveikatos sistemoje neturime protrūkių. Turime labiau kontroliuojamą viruso plitimą visuomenėje“, – teigė S. Krėpšta.

Pasak prezidento patarėjo, valdant situaciją Lietuva nuolat turės ieškoti „subtilaus balanso“ tarp sveikatos apsaugos ir galimybių ekonomikai vystytis. Finansų ministerija pirmadienį paskelbė prognozę, kad Lietuvos ekonomika šiemet turėtų smukti mažiau nei spėta anksčiau – dabar numatomas 1,5 proc. bendrojo vidaus produkto sumažėjimas. Tai būtų vienas iš mažiausių nuosmukių Europos Sąjungoje. 

S. Krėpštos teigimu, gerus ekonominius rodiklius lėmė tiek ekonomikos struktūra, tiek visuomenės ir verslo lankstumas, tiek valstybės parama verslui. Pasak patarėjo, kitų metų valstybės biudžetas dar bus deficitinis, bet ilgainiui valstybė turi judėti link finansinio tvarumo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 15 09:08
Spausdinti