Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 28 d.


NEEILINĖ SESIJA
Prezidentūra keistu vadina valdančiųjų sprendimą nešaukti neeilinės Seimo sesijos
BNS
BNS foto
I. Šimonytė.

Prezidentūra keistu vadina valdančiųjų sprendimą nešaukti Seimo neeilinės sesijos, per kurią būtų galima apsispręsti dėl dar didesnės valstybės paramos gyventojams, išaugus energijos ir maisto kainoms.

„Metinei infliacijai išaugus iki 12,2 proc. keista girdėti, kad tai nėra skubus klausimas, vertas neeilinės Seimo sesijos“, – rašoma BNS trečiadienį pateiktame Prezidento komunikacijos grupės komentare.

„Žmonės sąskaitas gauna šiandien ir apmokėti turi jas taip pat šiandien, o ne po mėnesio ar kelių. Jiems reikia aiškumo ir galimybės planuotis ateitį. Juo labiau, kad ne tik prezidentas, bet ir Vyriausybė bei Seimo frakcijos buvo pateikusios pasiūlymų, kurie būtų sumažinę labiausiai pažeidžiamiems žmonėms kainų augimo smūgį“, – teigiama atsakyme.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį pranešė, kad Seimo neeilinė sesija, per kurią planuota apsispręsti dėl dar didesnės pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šilumai, nebus šaukiama. Dėl to susitarė Seimo valdantieji.

Apie tai sužinojusi parlamentinė opozicija svarsto neeilinę sesiją inicijuoti pati.

Opozicija yra priregistravusi pataisų, kuriomis siūlo mažinti arba iš viso naikinti PVM maistui, dujoms, elektrai.

Vyriausybė siūlo nulinį PVM tarifą už centralizuotą šildymą gyventojams nuo sausio iki šildymo sezono pabaigos, tačiau kai kurie parlamentarai, priklausantys ir valdantiesiems, ir opozicijai, priekaištauja, kad tokios paramos gyventojai gali ir nepajusti, nes ji bus labai maža. Be to, pasak jų, ši priemonė būtų diskriminacinė, nes negaliotų besišildantiems autonomiškai, elektra, dujomis arba malkomis.

Dabar centriniam šildymui ir malkoms kūrenimui taikomas 9 proc. PVM, o dujoms ir elektrai – 21 procento.

Seime trečiadienį registruoti du prezidento Gitano Nausėdos siūlymai didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) ir mokėti vienkartines 100 eurų išmokas kai kurioms labiausiai socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Prezidentūra tikėjosi, kad šias pataisas Seimas svarstys neeilinėje sesijoje.

Neeilines sesijas šaukia Seimo pirmininkas ne mažiau kaip trečdalio visų Seimo narių siūlymu, jis turi būti įteiktas raštu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 02 09 17:57
Spausdinti