Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 18 d.


MIGRACIJA
Prezidentūra: migracijos tendencijos keisis į blogesniąją pusę
BNS
Fotobankas
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis.

Neteisėtos migracijos iš Baltarusijos tendencijos keisis į blogesniąją pusę, sako prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Kuliešius.

„Tos tendencijos, kurios yra šiandien dienai, jos be abejo keisis ir keisis į blogesniąją pusę“, – Žinių radijui antradienį sakė jis.

Pasak prezidento patarėjo, Aliaksandro Lukašenkos režimas taip naudojasi ribotomis turimomis priemonėmis atsakyti į Europos Sąjungos įvestas sankcijas.

„A. Lukašenka, neturėdamas savo arsenale priemonių užsienio ir vidaus politikoje, naudoja būtent tokius būdus, kad paveiktų paskelbtas sankcijas ir vykdomą politiką. Tai yra pati pradžia, kadangi migracijos kelias susikūrė labai staiga ir susikūręs jis turi tendenciją augti. Jeigu mes neišspręsime arba prevenciškai neveiksime, kad tą migracijos kelią stabdytume“, – kalbėjo D. Kuliešius.

Jis taip pat teigė, jog į ateities prognozes svarbu atsižvelgti ir priimant su migracija susijusias įstatymų pataisas, kurias Seimas svarstys antradienį.

„Mes šiandien dienai turime iki 2 tūkstančių nelegaliai sieną kirtusių migrantų ir mūsų atsakingos institucijos susiduria su dideliais krūviais, su rimtais iššūkiais. (...) Bet pasižiūrėkime, kas bus liepos pabaigoje, rugpjūčio pabaigoje ir tie skaičiai gali išaugti iki 4 tūkstančių, iki 5 tūkstančių, gali išaugti iki 15 tūkstančių. Ir ką mes tada darysime?“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

„Yra reikalingi dabartiniai sprendimai tam, kad mes žiūrėdami į priekį su šia situacija tvarkytumėmės efektyviai, greitai ir būtent šie sprendimai padėtų stabdyti beaugančią tendenciją“, – kalbėjo D. Kuliešius.

Pasak jo, su augančios migracijos problema susiduria ir Lenkija, bet ten skaičiai yra daug kartų mažesni.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje iš viso sulaikyti 1716 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip dvidešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020-uosius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 13 10:56
Spausdinti