Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.


KONKURENCIJA
Prezidentūros ir Vyriausybės karo žiežirbos jau pasiekė ir Briuselį?
Evaldas Labanauskas, specialiai iš Briuselio
Fotobankas
Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė.

Prezidentūros ir Vyriausybės apsipešiojimai dėl atstovavimo Europos Vadovų Taryboje ir bendravimo su Briuseliu, regis, jau neįsitenka lietuviškoje smėlio dėžėje – į ją nenoromis įtraukiama ir Europos Komisija (EK). 

Naujausias tariamas konfliktas – dėl EK pirmininkės Ursulos von der Leyen apsilankymo Lietuvoje. Kaip žinoma, Komisijos vadovė lankosi visose ES valstybėse, pristatydama, kad šios pateiktas ekonomikos atsigavimo planas yra patvirtintas EK. Šią savaitę ji lankėsi Vokietijoje, Italijoje, taip pat kaimyninėje Latvijoje, bet į Lietuvą neužsuko. 

Pasak anksčiau įtakingo žurnalisto Tomo Dapkaus, Prezidentūra taip surėdė, kad esą U. von der Leyen lankytųsi Vilniuje, kai premjerės Ingridos Šimonytės nebus Lietuvoje. 

„Gerai informuoti šaltiniai sako, kad prezidentūros nurodymu Lietuvos atstovybė prie ES tyčia EK prezidentei pasiūlė tokią datą, kai vienintelį kartą nebus Lietuvos premjerės I. Šimonytės, nes ji kitą penktadienį vyksta vizito į Taliną. Tokiu būdu EK prezidentė išskirtinai susitiks tik su prezidentu Gitanu Nausėda“, – savo „Facebook“ paskyroje antradienį rašė jis, bet vėliau patikslino, kad „vizito data prezidentūros derinta su EK per EK atstovybę Vilniuje pasiūlant datą be premjerės Vilniuje, ignoruojant Vyriausybės siūlomas datas, o mūsų atstovybė Briuselyje neva nieko nežinojo“.

Pati premjerė trečiadienį atsisakė komentuoti šias kalbas, tačiau teigė, kad norėtų pasimatyti su EK pirmininke, su kuria neseniai turėjo šiltą susitikimą Briuselyje. 

„Europos Komisijos pirmininkės vizitas buvo pradėtas derinti praėjusią savaitę, kai aš buvau išvykusi į Latviją. Buvo derinamos vietos, kur galėtų vykti tas pristatymas. [...] Apie galutinę datą aš dar nieko negaliu pasakyti ir labai tikiuosi, kad ji atvyks į Lietuvą tada, kada aš tikrai galėsiu su ja susitikti“, – Lrt.lt citavo premjerė I. Šimonytė.

Užklausus EK atstovo spaudai Erico Mamerio apie U. von der Leyen apsilankymą Vilniuje, šis nenorėjo leistis į detales. Anot jo, vizito data priklauso nuo to, kada buvo įteiktas Komisijai šalies Ekonomikos gaivinimo planas bei atlikti jo patikslinimai. Jis pabrėžė, kad šiam planui patvirtinti EK turi du mėnesius nuo jo pateikimo. Lietuva nebuvo viena pirmųjų šalių narių ir pridavė jį gegužės viduryje. 

E. Mameris taip pat nenorėjo atskleisti, su kuo ir kaip derintas vizitas. 

„Mes neatskleidžiame individualių kontaktų, kurie vyksta ruošiant vizitą. Bet mes palaikome ryšį su reikiamomis Lietuvos institucijomis, kad surastume tinkamą apsilankymo datą, turėdami omenyje anksčiau išdėstytus faktorius“, – teigė EK atstovas. 

Redakcijos žiniomis, U. von der Leyen vizitas Vilniuje tikrai suplanuotas liepos 2 d. ir pagal kitą versiją tokią datą esą pasiūlė pati Komisija, o prezidentūrai ji tiko. Esą EK pirmininkė Vilniuje, kaip ir kitose ES valstybių sostinėse, prabus tik kelias valandas.

2021 06 23 15:23
Spausdinti