Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


SAUGUMAS
Provokacija prieš NATO: Vilniuje rengiamas mitingas prieš sąjungininkų karius
BNS ir IQ
Gediminas Savickis/ELTA
Vokietijos ambasada Vilniuje.

Vilniuje, prie Vokietijos ambasados, šeštadienį planuojant surengti protesto akciją prieš Lietuvoje dislokuojamą karių brigadą, Nacionalinis krizių valdymo centras įspėja, jog tai – galima provokacija.

„Gyventojai turėtų įvertinti kvietimą į mitingą prieš NATO partnerius iš netikros socialinio tinklo paskyros. Tai gali būti provokacija, į kurią norima įtraukti Lietuvos piliečius“, – BNS ketvirtadienį sakė Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) atstovas Darius Buta.

„Mūsų šalis kovojo už savo nepriklausomybę! Bet bėdos vėl ateina! Užsienio NATO kariai atvyksta į mūsų šalį ir mes privalome susimokėti už patogią jų viešnagę! Mūsų valdžia savo noru atidavė mūsų teritoriją svetimiems! Mūsų laisvė yra mūsų rankose!“ – socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia nesankcionuoto renginio organizatorius Rafalas Kowalskis.

Kaip BNS nurodė Vilniaus savivaldybė, renginio organizatoriai dėl leidimo nesikreipė.

Policija taip pat teigia apie planuojamą protesto akciją prie Vokietijos ambasados daugiau informacijos neturinti.

Organizatoriai

„Policija šitą informaciją pastebėjo viešojoje erdvėje. (...) Pareigūnai ir toliau stebi informaciją viešojoje erdvėje, jei tas susirinkimas vyks neteisėtai, pareigūnai reaguos“, – BNS sakė Vilniaus pareigūnų atstovas Tomas Bražėnas.

Renginio anonse socialiniame tinkle „Facebook“ grėsme Lietuvai įvardijami į šalį atvykstantys NATO kariai, valdžia kaltinama atidavusi „mūsų teritoriją svetimiems“.

Protesto organizatoriumi prisistato R. Kowalskis, tačiau dezinformacijos analizės centro „Debunk.org“ vadovas Viktoras Daukšas sako, jog tai – vadinamoji marionetinė paskyra.

„Po šia paskyra slepiama tikroji tapatybė. Turimos informacijos nepakanka įrodyti, kad tai – tikras asmuo“, – BNS sakė nevyriausybininkas.

Anot jo, nuo 2021-ųjų sukurtoje paskyroje reguliariai dalijamasi klaidinančia informacija ar dezinformacija, tačiau jos sklaida nėra didelė.

2024 02 15 13:19
Spausdinti