Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 9 d.


KARANTINO RIBOJIMAI
R. Karbauskis: galimybių pasas kenkia ekonomikai
BNS
Fotobankas
R. Karbauskis.

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad reikia atšaukti galimybių paso galiojimą, nes jis kenkia ekonomikai.

„Pirmiausia reikėtų atšaukti galimybių pasą, tai sprendimas, kuris labai stipriai kenkia mūsų ekonomikai (...) pasekmės bus labai skaudžios“, – penktadienį Žinių radijui sakė jis.

Galimybių pasą turi asmenys, pasiskiepiję nuo COVID-19, persirgę šia liga arba pasidarę testą. Neturintieji šio dokumento negali lankytis didesnėse parduotuvėse, maitinimo įstaigose, laisvalaikio vietose, kirpyklos ir pan.

Politiko teigimu, dar labiau verslui pakenks Vyriausybės siūlymas, kad nuo COVID-19 nepasiskiepiję darbuotojai mokėtų už savo testus.

„Kalbant apie testų apmokestinimą, turime situaciją, kad iš įmonių, ypač prekybos įmonių, išeina tūkstančiai žmonių. Tai susiję su tuo, kad žmonėms gali tekti mokėti už testus, ir susiję su privalomu skiepijimusi“, – pareiškė R. Karbauskis.

„Žmonės pasirenka geriau gauti mažesnes pašalpas nei šiek tiek didesnį atlyginimą ir prievarta daryti kažką“, – tvirtino jis.

Vėliau BNS paklaustas, R. Karbauskis sakė, jog kalbėdamas apie tūkstančius išeinančių darbuotojų rėmėsi informacija, gauta iš partijos kolegės, Seimo narės Agnės Širinskienės.

Ji BNS aiškino, jog šią informaciją paėmė iš rekvizitai.lt, kur matosi, jog prekybos įmonėse darbuotojų ėmė ženkliai mažėti prasidėjus diskusijoms apie galimybių pasą.

„Ta tendencija, kai prasidėjo kalbos dėl galimybių paso, kritimo darbuotojų skaičiaus, ji matosi per visas prekybos įmones didžiąsias“, – sakė parlamentarė.

A. Širinskienė teigė, jog šis pokytis – sunkiai paaiškinamas kitomis priežastimis nei su vakcinacija ir testavimu susiję reikalavimai darbuotojams.

Seime skubos tvarka svarstomos Vyriausybės pataisos, kad sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis arba karantinas, esant vakcinos prieinamumui, būtų finansuojamas darbuotojo lėšomis arba darbdavio sprendimu jo lėšomis.

Išimtis būtų taikoma darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Jų testavimas ir toliau būtų finansuojamas iš biudžeto.

Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo šios ligos.

Vyriausybės sudarytame veiklos sričių sąraše, kurio darbuotojai turi nuolat testuotis dėl COVID-19, yra medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai. Tikrintis reikia kas septynias–dešimt dienų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 15 10:28
Spausdinti