Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


PREZIDENTO VETO
R. Karbauskis: Seimui atmetus prezidento veto dėl testų, pasekmės bus „labai graudžios“
BNS
Fotobankas
R. Karbauskis.

Seimui atmetus prezidento Gitano Nausėdos veto dėl mokamų testų nevakcinuotiems darbuotojams, opozicinių „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad šio sprendimo pasekmės bus „labai graudžios“.

„Jie (valdantieji – BNS) mobilizavosi, jie net į komandiruotes nesiuntė žmonių, bet pasekmės, kurios bus, bus labai graudžios. Mes šešėlinėje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vyriausybėje nagrinėjome tuos dalykus ir žiūrėjome kitų šalių praktikas“, – Žinių radijui penktadienį sakė politikas.

„Ten, kur tai buvo padaryta, kur turėjo patys darbuotojai mokėti už testus, yra tokių šalių Europos Sąjungoje, ten kilo problemos, nes žmonės išeidinėjo iš darbo, didėjo nedarbas“, – pridūrė jis.

Seimas ketvirtadienį atmetė prezidento veto anksčiau priimtoms pataisoms, kad nevakcinuoti ar COVID-19 nepersirgę darbuotojai nuo gruodžio patys mokėtų už testus.

Tokį parlamento sprendimą kritikuoja ir profesinės sąjungos, sakydamos, jog dalį darbuotojų tai paskatins išeiti iš darbo arba dirbti nelegaliai.

Tuo metu verslo atstovai teigia esantys suinteresuoti išsaugoti darbuotojus, todėl turintieji galimybių darbdaviai testus apmokės. Pasak jų, problemų dėl darbuotojų trūkumo kilti neturėtų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas sako, kad „naivūs yra tie, kurie mano, kad jų tai tikrai nepalies“.

„Jei šnekėti apie smulkų, vidutinį verslą, tai jie nepajėgs to padaryti. (...) Dažniausiai klausiama yra stambių įmonių vadovų, tai šitoje situacijoje jie atstovauja savo pozicijai, kad nieko nepakeis. Aišku, ką tai didelei įmonei reiškia tūkstantis eurų apmokėti testus“, – dėstė jis.

Ketvirtadienį Seimas taip pat svarstė įstatymo projektą dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, tačiau pakankamo palaikymo jis nesulaukė ir buvo grąžintas tobulinti.

R. Karbauskis šį sprendimą vadina „istoriniu lūžiu“.

„Šitą įstatymą įdėjo tada, kada turėjo maksimalią koncentraciją. Šitoje situacijoje tai rodo, kur yra prioritetai“, – kalbėjo jis.

Pasak politiko, dėl nesėkmingo balsavimo koalicijos partneriai greičiausiai „turės labai daug problemų tarpusavyje“.

Po nepavykusio balsavimo Seime Laisvės frakcijos atstovai teigė, kad partijoje kels klausimą dėl tolesnio darbo koalicijoje, tačiau pasitraukti iš valdančiosios daugumos jie kol kas neketina.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 12 11:57
Spausdinti