Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


SEIMAS
R. Karbauskis: valstiečiai – prezidento atrama Seime
BNS
Fotobankas
R. Karbauskis ir G. Nausėda.

Valstiečių frakcija Seime yra prezidento Gitano Nausėdos atrama Seime, teigia opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Šiandien Seime mes esame prezidento atrama“, – Žinių radijui penktadienį sakė jis.

R. Karbauskio teigimu, valstiečių ir prezidento nuomonės daugeliu klausimų sutampa.

Kaip pavyzdį jis nurodė Partnerystės įstatymą, kuriam nepritarė beveik visi valstiečių frakcijos nariai, o G. Nausėda trečiadienį patvirtino, jog nebūtų jo pasirašęs dėl beveik vienodo santuokos ir partnerystės apibrėžimo.

LVŽS Seime turi 32 atstovus. Tai didžiausia opozicinė frakcija.

R. Karbauskis penktadienį taip pat pranešė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga per kitus prezidento rinkimus planuoja kelti savo kandidatą, tačiau svarstytų palaikyti ir dabartinį šalies vadovą, jei šiam apsisprendus dalyvauti rinkimuose prireiktų paramos.

„Mes dalyvausime prezidento rinkimuose, mes turėsime savo kandidatą. Jei dabartiniam prezidentui prireiktų LVŽS pagalbos, mes tai svarstytume“, – sakė R. Karbauskis.

G. Nausėda trečiadienį per metinę spaudos konferenciją teigė, kad klausimas dėl jo kandidatavimo į šalies vadovus antrajai kadencijai yra per ankstyvas, o apsisprendimui gali turėti įtakos ir sveikata, ir kiti planai.

Prezidento pareigas G. Nausėda eina nuo 2019 metų liepos 12 dienos, rinkimų antrajame ture įveikęs dabartinę premjerę Ingridą Šimonytę.

Poste jis pakeitė dvi kadencijas dirbusią Dalią Grybauskaitę.

Kiti prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2024 metų gegužę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 16 09:52
Spausdinti