Meniu
Prenumerata

antradienis, rugsėjo 26 d.


VILNIUS
R. Šimašius: leidus skiepams registruotis nuo 35-erių, „AstraZeneca“ vakcinos ištirpo
BNS

Penktadienį Vilniuje atvėrus galimybę registruotis skiepams nuo COVID-19 „AstraZeneca“ vakcina 35-erių ir vyresniems asmenims, šios vakcinos atsargų beveik nebeliko, sako meras Remigijus Šimašius.

„Iki šio ryto buvo likę apie 9 tūkst. vakcinų, šįryt buvo likę dar virš 6 tūkst. Noriu pasidžiaugti, kad šį rytą atidarius vakcinaciją 35-erių ir vyresniems žmonėms, vakcinos ištirpo per kelias valandas, šiandien jau nebeturime laisvų vietų, kas ir apmaudu, nes norėtųsi sudaryti visiems progą pasiskiepyti“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė meras.

Anot jo, „AstraZeneca“ vakcina 35-erių ir vyresni gyventojai bus skiepijami tik nuo penktadienio iki pirmadienio. Pirmadienį savivaldybė jau laukia 23 tūkst. „Pfizer“ vakcinų, iš jų apie pusę jų bus skirta 45-erių ir vyresnių pirmajam skiepui, apie pusę – paskiepytųjų revakcinacijai.

Penktadienį, po 15 val., sostinės skiepų registracijos sistemoje atsirado apie 1300 vietų registruotis gauti „Pfizer“ skiepams, taip pat buvo dar apie 200 vietų vakcinacijai „AstraZeneca“.

Laikinai stabdys vakcinaciją nuo 35-erių

Savivaldybės atstovas Paulius Vaitekėnas BNS paaiškino, kad popietę dar buvo apie 550 vietų „Pfizer“ skiepams, bet jų neliko, vakcina bus panaudota dar penktadienį. Tuo metu naujai atsiradusios vietos skirtos kitos savaitės 45-erių ir vyresniųjų vakcinacijai.

Anot jo, kitą savaitę sostinė laikinai nebeskiepys 35-erių ir vyresnių, taip pat nebeliks galimybės registruotis didelių įmonių darbuotojams, kurie buvo skiepijami „AstraZeneca“ vakcina.

Jis patvirtino, kad iki penktadienio vakaro šią savaitę gautų „AstraZeneca“ vakcinų turėtų nelikti, t. y. jos bus paskirstytos skiepams savaitgalį ir pirmadienį, o „keli tūkstančiai“ kitą savaitę planuojamų gauti šio gamintojo vakcinų dozių bus skirtos taip pat tik 45-erių ir vyresniųjų bei kitų priklausančių šiai grupei skiepams. 

„Stebime srautus, per šiandien „AstraZeneca“ vakcinos turėtų nebelikti“, – BNS sakė P. Vaitekėnas.

Apie planus pradėti skiepyti 35-erių ir vyresnius asmenis ketvirtadienį pranešė Vilniaus meras R. Šimašius. Pasak jo, perėjimui prie šios grupės pritarė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Vilnius apie atveriamą vakcinaciją vis jaunesnėms grupėms skelbia jau keletą savaičių iš eilės, kai papildomai gavo didelį kiekį kitoms savivaldybėms skirtų vakcinų. Sveikatos apsaugos ministerija tvirtino, kad tai padaryta dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos sostinėje.

R. Šimašius penktadienį tikino, kad Vilniaus klinikinėje ligoninėje stebima „nelabai greitai, bet stabiliai gerėjanti situacija“, o šiuo metu įstaigoje yra 44 laisvos lovos, skirtos COVID-19 pacientams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 07 15:56
Spausdinti