Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 4 d.


VILNIUS
R. Šimašius plečiantis skiepijimo apimčiai ragina kalbėti apie papildomus atlaisvinimus
BNS
Fotobankas
R. Šimašius.

Plečiantis skiepijimo nuo COVID-19 apimčiai, reikia kalbėti apie papildomus atlaisvinimus, tačiau jie turi būti sklandūs ir pamatuoti, teigia sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Su skiepijimo apimčių plėtimusi, tai, man atrodo, kad mums kaip tik reikia kalbėti apie sklandžius, pamatuotus papildomus atlaisvinimus“, – pirmadienį žurnalistams sakė Vilniaus vadovas.

Taip jis kalbėjo paklaustas, ar sostinėje dėl didesnio sergamumo ir ligoninių užpildymo nereikėtų taikyti griežtesnio karantino nei likusiose Lietuvos savivaldybėse.

R. Šimašius teigia, kad didesnis užsikrėtimų skaičius sostinėje nesusijęs su Vyriausybės įvestais atlaisvinimais.

„Nėra jokio pagrindo teigti, kad čia būtų kažkoks rimtas poveikis. Manau, kad tie atlaisvinimai arba laipsniški suvaržymų mažinimai yra daromi logiškai – natūralu, kad mums reikia ir sistemingai įeiti į apribojimus, ir sistemingai, sklandžiai iš jų išeiti“, – teigė R. Šimašius.

Jis tvirtina, kad sostinės ligoninėje šiuo metu kiek geresnė situacija nei praėjusią savaitę.

„Ačiū Dievui, kad dabar turime bent jau Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje šiek tiek daugiau laisvų lovų negu praeitos savaitės pabaigoje COVID-19 skyriuje“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Jis taip pat teigė geresnę situaciją Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje siejantis su vakcinavimu.

Meras tvirtino, kad sostinės ligoninėje šiuo metu yra 18 laisvų vietų COVID-19 pacientams, kai praėjusią savaitę tuo pačiu metu buvo likusios vos trys lovos.

Vilniaus mieste naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų siekia 1095, šiuo metu pagal šį rodiklį tai – labiausiai koronaviruso paveikta Lietuvos savivaldybė. 

Visoje Lietuvoje pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 575,3 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,2 procento.

Galimybių pasas padėtų greičiau išeiti iš apribojimų

R. Šimašius sako, kad lietuviškas galimybių pasas padėtų saugiai ir greičiau išeiti iš apribojimų bei ragina ieškoti būdų jį greičiau įdiegti.

„Tai, kad dalis politikų po mėnesio laiko sugalvoja tai, kad čia kažkokie iššūkiai yra, tai akivaizdu, kad iššūkių yra. Situacijoje yra pilna iššūkių ir jų negali nebūti, tai jeigu orientuojiesi į darbų padarymą, tai darai darbus, o jeigu orientuojasi į darbų nedarymą, tai randi priežasčių, kodėl nedaryti“, – pirmadienį žurnalistams sakė R. Šimašius.

„Mano supratimu, išeiti iš pandemijos reikia planingai, sistemingai ir saugiai. Galimybių pasas yra vienas iš tų metodų, kuris leidžia išeiti iš apribojimų greičiau, bet išeiti saugiu būdu, tai reiškia, kad mes turėtume dėlioti, kaip tą pasą įdiegti, o ne ieškoti argumentų, kaip neįdiegti“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 03 14:21
Spausdinti