Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


RUSIJOS SUKELTAS KARAS UKRAINOJE
R. T. Erdoganas ragina V. Putiną paskelbti „vienašališkas paliaubas“ Ukrainoje
BNS
Scanpix
Recepas Tayyipas Erdoganas.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį paragino Rusijos lyderį Vladimirą Putiną paskelbti „vienašališkas paliaubas“ Ukrainoje.

„Prezidentas R. T. Erdoganas sakė, kad raginimai siekti taikos ir derybų turėtų būti paremti vienašališkomis paliaubomis ir sąžiningo sprendimo vizija“, – jo biuras citavo turkų lyderio žodžius, pasakytus V. Putinui per pokalbį telefonu.

Po šių derybų R. T. Erdoganas vėliau ketvirtadienį turėjo surengti atskirą pokalbį su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Turkijos vadovas pasinaudojo gerais santykiais tiek su Maskva, tiek Kyjivu, kad pabandytų tarpininkauti nutraukiant karą.

Ankara surengė du pirmuosius taikos derybų turus ir padėjo sudaryti Jungtinių Tautų remiamą susitarimą, kuriuo buvo atkurtas Ukrainos grūdų tiekimas Juodąja jūra.

R. T. Erdoganas taip pat ne kartą bandė pakviesti V. Putiną ir V. Zelenskį į Turkiją surengti viršūnių susitikimą taikos klausimu.

Politiko raginimas vienašališkai nutraukti karinius veiksmus pasirodė po to, kai anksčiau ketvirtadienį Rusijos dvasinis lyderis patriarchas Kirilas pasiūlė šią savaitę sudaryti paliaubas stačiatikių Kalėdų proga.

R. T. Erdoganas gerus santykius su V. Putinu sugebėjo išlaikyti atsisakęs prisidėti prie Vakarų sankcijų Rusijai ir karo metu padidinęs dvišalės prekybos apimtis.

Abu lyderiai dabar preliminariai planuoja steigti gamtinių dujų mazgą Turkijoje, galintį pasiūlyti Rusijai alternatyvų tiekimo į Europą kelią.

R. T. Erdogano biuras nurodė, kad Turkija „stiprina ir stiprins infrastruktūrą“, susijusią su siūlomu mazgu.

Abu lyderiai tikisi projektą „įgyvendinti kuo greičiau“, sakoma pranešime.

2023 01 05 13:11
Spausdinti