Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


ANTISEMITIZMAS
R. Žemaitaičiui – rimti įtarimai neapykantos skatinimu ir pritarimu tarptautiniams nusikaltimams
ELTA
Dainius Labutis/ELTA
Remigijus Žemaitaitis.

Baigus tyrimą dėl Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio galimai antisemitinių pareiškimų, prokuratūra pranešė, kad politikas įtariamas neapykantos prieš žydų tautybės žmonių grupę skatinimu, viešu pritarimu nacistinės Vokietijos nusikaltimams.

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, Vilniaus apygardos prokuratūroje įtariamajam R. Žemaitaičiui ir jo gynėjui paskelbta, kad ikiteisminis tyrimas, kuriame Seimo narys įtariamas neapykantos skatinimu bei kurstymu prieš žmonių grupę dėl jų tautybės bei viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimu ar šiurkščiu menkinimu yra pabaigtas.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad parlamentaras R. Žemaitaitis 2023 metų gegužės 8-ą, birželio 13-ą, birželio 14-ą ir birželio 15-ą dienomis socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje paskelbė tekstus, kuriuose galimai viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę, viešai pritarė nacistinės Vokietijos nusikaltimams“, – nurodoma prokuratūros pranešime spaudai.

Kaip Eltai teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė, įtarimai R. Žemaitaičiui pareikšti kovo 7 d.

Baigus ikiteisminį tyrimą, įtariamieji ir jų gynėjai turi teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir pateikti prašymus papildyti ikiteisminį tyrimą.

Tokį terminą prokuroras tyrime yra nustatęs iki šių metų balandžio 30 d. imtinai.

ELTA primena, kad vasarį nutarė panaikinti parlamentaro R. Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. Šis sprendimas priimtas, atsižvelgiant į generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn politiką, įvertinus 2023 metų gegužės 8 dieną pradėtą ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu dėl įtariamo viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

KT nutarė, kad parlamentaras pažeidė Konstituciją

Dėl galimai antisemitinių R. Žemaitaičio pareiškimų Seime politikui pradėta apkaltos procedūra. Ketvirtadienį Konstitucinis Teismas (KT) konstatavo, jog R. Žemaitaitis savo pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Apkalta R. Žemaitaičiui surengta dėl šių politiko įrašų socialiniame tinkle: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“ ir kiti.

KT konstatavus, kad parlamentaro priesaika buvo sulaužyta, Seimo nario mandatas gali būti panaikintas 85 Seimo nariams balsavus už.

R. Žemaitaitis po KT sprendimo teigė planuojantis pats trauktis iš Seimo.

2024 04 26 13:00
Spausdinti