Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


KARJERA
Rimti pokyčiai diplomatiniame korpuse
BNS
Marius Morkevičius/ELTA
Arnoldas Pranckevičius.

Rugpjūčio mėnesį siūloma atšaukti šešis Lietuvos ambasadorius, tarp jų – ambasadorių Europos Sąjungoje Arnoldą Pranckevičių.

Pagal Vyriausybės nutarimo projektą jis iš pareigų būtų atšauktas nuo rugpjūčio 13 dienos.

Iš pareigų taip pat ketinama atšaukti Lietuvos ambasadorių Vokietijoje Ramūną Misiulį, Giedrių Kazakevičių iš ambasadoriaus Suomijoje pareigų, Marijų Gudyną iš ambasadoriaus Airijoje pareigų, Andrių Kalindrą iš ambasadoriaus Sakartvele pareigų.

Kaip numatoma projekte, taip pat siūloma atšaukti Laimoną Talat-Kelpšą iš Lietuvos ambasadoriaus Čekijoje pareigų.

Diplomatus ketinama atšaukti nuo rugpjūčio 5 dienos, o L. Talat-Kelpšą – nuo rugpjūčio 19-osios.

Visi ambasadoriai atšaukiami baigiantis jų kadencijoms, išskyrus A. Pranckevičių, – jis ambasadoriaus pareigas ėjo nuo 2022-ųjų. R. Misiulis pareigose buvo nuo 2021 metų, o kiti ambasadoriai – nuo 2020 metų.

„Artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai, reikalingas ambasadorius, kuris būtų nuo pasiruošimo pradžios iki pirmininkavimo užbaigimo, be pakeitimo“, – BNS A. Pranckevičiaus atšaukimą komentavo užsienio reikalų ministro patarėja Paulina Levickytė.

Ambasadorius Vyriausybės teikimu skiria Lietuvos prezidentas, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

Diplomatai atšaukiami prezidentūrai ir Užsienio reikalų ministerijai po ilgų diskusijų galiausiai sutarus dėl naujų ambasadorių skyrimo. Dėl institucijų ginčo buvo įšaldytas iš viso 13 Lietuvos diplomatų skyrimas, tačiau po trijų prezidento Gitano Nausėdos ir užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimų kovo pradžioje pranešta, kad sprendimas rastas.

2024 04 08 14:17
Spausdinti