Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


DIPLOMATŲ IŠSIUNTIMAS
Rusija išsiunčia keturis Lietuvos diplomatus, atsakydama į analogišką žingsnį
BNS
Scanpix

Rusija antradienį paskelbė iš šalies išsiunčianti keturis Lietuvos diplomatus ir taip atsakė į analogišką Vilniaus kovą priimtą sprendimą.

Apie diplomatų išsiuntimą Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas pranešė iškviestam Lietuvos ambasadoriui Eitvydui Bajarūnui, pranešė ministerija.

Į Rusijos URM tuo pačiu metu buvo iškviesti Latvijos ir Estijos, kovą išsiuntusių po tris Maskvos diplomatus, ambasadoriai.

Iš Rusijos bus išsiųstas analogiškas kiekis šių šalių diplomatų.

„Diplomatinių misijų vadovams pareikštas griežtas protestas dėl provokacinių, niekuo nepagrįstų veiksmų išsiunčiant Rusijos ambasadų darbuotojus iš šių Baltijos valstybių“, – sakoma pranešime.

„Remiantis abipusiškumo principu, paskelbta apie nutraukiamas akreditacijas keturiems Lietuvos ambasados darbuotojams, trims Latvijos ambasados darbuotojams ir trims Estijos ambasados ir Estijos generalinio konsulato Sankt Peterburge Pskovo biuro atstovams“, – nurodė Rusijos URM.

„Pareikalauta, kad jie paliktų Rusijos Federacijos teritoriją per tiek pat laiko, kiek jo buvo skirta Rusijos diplomatinių atstovybių darbuotojų išvykimui iš Baltijos šalių“, – teigė ji.

Apie koordinuotą sprendimą išsiųsti Rusijos diplomatus Baltijos šalys paskelbė kovo 18 dieną.

Anot Lietuvos URM, toks sprendimas buvo priimtas solidarizuojantis „su beprecedentę Rusijos karinę agresiją patiriančia Ukraina“.

Baltijos šalys taip pat teigė, kad išsiųstų diplomatų veikla buvo nesuderinama su jų einamomis pareigomis. Tokia formuluotė paprastai nurodoma iš šalių išsiunčiant žvalgybos pareigūnus, dirbančius su diplomatine priedanga.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 29 14:04
Spausdinti